Erdoğan'a yasak sorusu

Erdoğan'a yasak sorusu
CHP Tunceli Milletvekili Aygün, Başbakan Erdoğan'a "Etkinlik için gittiğiniz üniversitelerde, öğrenci girişleri neden yasaklanıyor?" diyerek, bu yasağın "Üniversitelerce mi yoksa Başbakanlık tarafından mı?" konulduğunu sordu.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "Etkinlik için gittiğiniz üniversitelerde, öğrenci girişleri neden yasaklanıyor?" diyerek, bu yasağın "Üniversitelerce mi yoksa Başbakanlık tarafından mı?" konulduğunu sordu.

Başbakan Erdoğan'ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi veren Aygün, "Yıldız Teknik Üniversitesi 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı açılışında yaptığınız konuşmada, 'Üniversiteyi bir ideolojik aygıt olarak gören ve kullanan anlayış, uzun süre, farklılıkları zenginlik olarak kabul eden, hür düşünceyi esas alan gerçek üniversite ortamının oluşmasına mani olmuştur. Üniversitede fikirlerin çarpışmasından, yarışmasından hakikat ortaya çıkmalı. Üniversite için en büyük tehlike, dogmatizmdir, tek tipleşmedir, değişime ve gelişime kapalı olmaktır.' ifadelerini kullandınız" diyerek şöyle devam etti:

"Bu çerçevede etkinlikler için gittiğiniz üniversitelerde, öğrencilerin girişleri neden yasaklanıyor? Yasak kararlarını kim alıyor? Üniversite yönetimi mi yoksa Başbakanlık mı? Öğrenciler protesto haklarını kullanırken uygulanan şiddeti içinize sindiriyor musunuz? Öğrencilerin fikirlerinin çarpışmasını istediğiniz öğrenciler neden polisler ile karşı karşıya getirilmektedir? Sizi dinlemek isteyen üniversite öğrencileri neye göre seçilmektedir? Üniversite öğrencileri neden sizi özgürce dinleyememektedir? Üniversitelerde fikirlerin özgürce çarpıştığı bir ortam bırakıldı mı?"  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com