Erdoğan'a Yumurtalı Protesto!

Erdoğan'a Yumurtalı Protesto!
Denizli'de TGB üyesi bir grup genç AK Parti binası önüne yumurta bıraktı...

TGB, bir ay önce düzenledikleri basın toplantısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın kendilerine dava açtığını söyledi.

ERDOĞAN'A DAVA AÇTILAR
Denizli'de Türkiye Gençlik Birliği Şube Başkanı Recai Altıntaş, bir ay önce düzenledikleri basın toplantısında, Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanı olduğunu 33 yerde itiraf eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdiği için hakkında dava açıldığını söyledi.

Yaklaşık 40 TGB üyesi gençle birlikte Candoğan Parkı yanında toplanan ve basın açıklaması yapan Recai Altuntaş, "Emniyet güçlerinden açıkça tehdit alıyoruz. TGB'nin hiçbir yasadışı eylemini bulamayanlar, hukuk dışı yollara saparak etkisini azaltmaya çalışıyor. Yurtsever, devrimci, Atatürkçü gençler, faşizan uygulamalara ve şiddete maruz kalıyor" şeklinde konuştu.

Grup AK Parti hükümeti aleyhine sık sık slogan atarken, TGB Denizli Şube Başkanı Recai Altuntaş, 2009 yılının 29 Ekim kutlamalarına katıldığı ve polisle tartıştığı için TGB eski Şube Başkanı Mustafa Kaykan'ın öğrenim gördüğü Pamukkale Üniversitesi'nden bir ay uzaklaştırma cezası aldığını, polisin il sekreteri Cüneyt Çelik ile il yöneticisi Cem Dikmen'in evlerine giderek ailelerine bu kişilerin siyasetten uzak durmaları için telkinde bulunduklarını iddia etti.

Altuntaş, "AKP, Türkiye Gençlik Birliği'ni Emniyet içindeki Fethullahçıları kullanarak etkisiz hale getirmeye çalışıyor. Bir ay önce Denizli'de basın toplantısı düzenledik. Toplantıya, Başbakan'ı eleştirdim. Nato mermer Nato kafa dediğim için hakkımda ?Devlet büyüklerine hakaretten' dava açıldı. Dava bizzat başbakan adına açıldı. Atatürkçü gençler yıldırılmak isteniyor. Baskı altında tutulmaya çalışıyoruz. Yılmayacağız. Başta Cumhuriyet olmak üzere Atatürk'ün emanetlerini koruyacağız" diye konuştu.

AK PARTİ BİNASI ÖNÜNE YUMURTA BIRAKTILAR
Açıklamanın ardından AK Parti binası önüne yürümek isteyen gruba emniyet güçleri izin vermedi. Bunun üzerine aralarından seçtikleri 4 kişi, grup adına AK Parti binası önüne yumurta bıraktı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com