Erdoğan'dan 2. Bombacı Yorumu!

Erdoğan'dan 2. Bombacı Yorumu!
Başbakan, Taksim'deki canlı bomba eylemi sırasında ikinci bir kişinin olduğu iddiaları hakkında açıklama yaptı...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

(Taksim’deki saldırı) Canlı bomba ile ilgili çok daha farklı bağlantılar ortaya çıkacaktır.

(Sarı montlu 2. kişi iddiası) Ben Taksim Meydanı'na helikopter indiğini hiç duymadım. Helikopter inmişse bellidir, inmemişse konuşmamız doğru değil. Faraziyeler üzerinde gerçeğe ulaşmak yanlış olur. Böyle bir olay yok. Olay canlı bombanın şahsında başlamış ve bitmiştir. Böyle bir şey olmuşsa, gizlenmez. Böyle biri yakalanmışsa açıklanır.

(Askerin resepsiyona katılmaması) Bu bir davettir. Davete icap etmemenin yanlış olduğunu açıkladım. Bir alternatif kutlamanın hiç şık olmadığını söyledim. Bugüne kadar kutlamaların yeri Çankaya olmuştur. Başka yerde kutlama yanlıştır, herhangi bir izahı yoktur.

İtaatsizlik hukuki bir konudur. Görevden alıp almama konusunda kimse akıl vermesin. Yeri geldiğinde yaparız. CHP, aklını kendisine saklasın.

İLGİLİ HABER
Sarı montlu adamın sırrı

(Eylemsizliğin uzatılması) Güvenlik güçlerine silah bırakın demek mümkün mü? Terör örgütü silahı bıraktığı sürece güvenlik güçlerinin operasyonuna gerek kalmayacaktır.

(Türk ve Tuğluk kararı) TBMM Başkanı’nın yaptığı açıklama yapılması gereken bir açıklamaydı. TBMM’nin, Anayasa Mahkemesi’nin kararını değiştirmesi mümkün değildir.

(Bahçeli’nin sözleri) Bölücü terör örgütünün yaptığı açıklamalarla ilgili MHP Genel Başkanı’nın yaklaşımı yeni değil, halk oylaması sırasında da söyledi. Ben çok ağır ifade kullandım. Terör örgütüyle pazarlık yapıldığına dair iddiayı ispat kendilerine düşer. İspat edemezlerse alçaklıktır dedim. Tekrar kurcalamaya başladılar. Böyle bir şey olamaz. Herkese düşen görev terörle mücadede el ele vermektir. Terörle mücadelede muhalefet iktidarı nasıl zayıf düşürürüm anlayışında. Biz desteği yakalayamadık, el ele veremedik. Bu görüntüler yayınlanmasın diyoruz ama bir iki tanesi hariç televizyon kanalları aynen devam ediyor.

Devletin kurumları tabii ki terörle mücadelede görüşmeleri yapar. Bugün de yapılır, yarın da yapılır. Devlet bunun için vardır. Herkesle bu görüşmeleri yapar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com