Erdoğan'dan Arınç'a cevap!

Erdoğan'dan Arınç'a cevap!
Başbakan Erdoğan, Arınç ile aralarındaki gerileme ilişkin sorulan sorulara cevap verdi.
Başbakan Erdoğan ile Bülent Arınç arasındaki gerilim devam ediyor. Zaman Gazetesi'nin Erdoğan'ın öğrenci evlerini kızlı-erkekli kaldıkları gerekçesiyle polisle basacağı haberini  “bu asparagas bir haberdir” diyerek yalanlayan Bülent ArınçErdoğan bozguna uğratmış, sözlerinin arkasında durduğunu açıklayarak Bülent Arınç'ı yalanlamıştı.
 
Erdoğan'ın bu sözlerine karşı sitemlerle dolu bir açıklama yapan Bülent Arınç, çok sert ifadeler kullanmıştı.
 
Polonya gezisinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, Arınç’ın kendisine yönelik sözleri üzerine şu değerlendirmeyi yaptı:
 
“Yurtdışı seyahatindeyiz. Ülkemizin bu ülkelerle yaptığı görüşmelerden nasıl bir fayda sağlayacağını konuşmalıyız. Benim bir arkadaşım veya hükümet sözcüm bir şey söylemiş, bu konuyu görüşeceğim mahal burası değil, sizler değilsiniz. Kendi aramızda görüşürüz. Bir sıkıntı varsa aramızda görüşürüz. Partinin genel başkanı ve hükümetin başbakanı benim. Varsa herhangi bir sıkıntı kendi aramızda görüşürüz. Gereğini gerektiği yerde ben yaparım. Televizyon ile medya aracılığı ile yapmam, MYK’da Bakanlar Kurulu’nda görüşürüz.”
 
Erdoğan, “Bu açıklamasından sonra Arınç’la telefonla görüştünüz mü?” sorusuna da, “Hayır görüşmedim, niye görüşeyim?” yanıtını verdi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com