Erdoğan’dan Bayraktar’a azar!

Erdoğan’dan Bayraktar’a azar!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “TOKİ’deki yolsuzluğu kabul edince Başbakan bana kızı” dedi. Bürokratları kendisini uyardı, gazeteciler tek tek aranıp bakanın bu sözlerinin yazılmaması istendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, KC Grup’un yolsuzluk yaptığını söyleyerek, TOKİ’nin 55-60 milyon lira zarar uğratıldığını açıklamıştı.
 
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gazetelerdeki açıklamalarını görünce kendisini “Niye açıklıyorsun, niye açık veriyorsun” diye azarladığını belirten Bayraktar, “Ancak, Başbakan’ın da beni azarlamasına alınmadım, kızmadım. Başbakan’ın bana kızacağını açıklama yaptıktan sonra tahmin etmiştim” dedi.
 
Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Bakan Bayraktar, Ankara’da dün sabah yapılan basın toplantısından sonra bazı bürokratları tarafından “Başbakan size yine kızacak. Niçin Başbakan’ın size kızdığını söylediniz. Bu haberler gazetelerde yayınlanınca yine zor durumda kalırsınız” şeklinde uyarıldı.
 
Durumu değerlendiren Bayraktar, çözüm olarak toplantıya katılan gazetecilerin tek tek aranıp, Başbakan’la ilgili sözlerinin, basın toplantısı kapsamı dışında tutulmasını ve yazılmamasını istedi.
 
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun gündeme getirdiği KC Grup’la ilgili yolsuzluk iddiasını doğrulamasını “şeffaflık” olarak nitelendiren Bayraktar şunları söyledi:
 
“KC’nin 105 milyonluk TOKİ’nin malını vekaletname alıp satması, hala aklıma geldiği zaman cinlerim tepeme çıkıyor. Onu biz nasıl kaçırdık. Ama sonra yakaladık. Yakalayınca elinde büyük bir malı vardı, o malları aldık. Teminatını yaktık. Zannediyorum 38 milyon liraya düştü o bedel. Onu da takside bağladık, ödüyorlar. Basın ve muhalefet hemen çarpıtıyor. Türkiye şeffaflaşsın. Bana, “Bizim bunda zaafımız var” dediğin zaman seni yerden yere vururlar” dediler. Millet şimdi sözleşmesini feshediyor. 300 kişi daha dolandıracak mıydı, ne yapacaktı? Onu engelledim. Başbakan’ın beni azarlamasına da alınmadım, kızmadım. Çünkü Başbakan’ın bana kızacağını tahmin etti. Onu göze aldım” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com