Erdoğan'dan 'böcek' hamlesi

Erdoğan'dan 'böcek' hamlesi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan dinlenmesi ile ilgili yeni açıklama geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan dinlenmesi ile ilgili yeni açıklama geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TRT'de katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

2012’de de Türkiye’yi güçlü devletler arasına sokmanın gayreti içinde olduklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, komşu ülkelerle olan ilişkilere dikkat çekti.

Suriye krizi konusunda değerlendirmelerde bulunan Başbakan Erdoğan, “Komşu ülkelerin haklarıyla bir sorun yaşamıyoruz, o ülkelerin rejimleriyle sıkıntı yaşıyoruz. Biz Suriye’den Türkiye geçenlere kapımızı kapatamayız, Suriye halkı ile tarihi bağlarımız vardır” dedi.

Arap Baharı süreciyle birlikte Suriye rejimine çeşitli vesilelerle tavsiyelerde bulunduklarını, bu konuda önemli temaslar gerçekleştirdiğini kaydeden Başbakan, “Ancak rejim tüm bu girişimlerimize karşın kendi halkını bombaladı” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, “140 bini aştı. Açık kapı politikasıyla gelenlere kapıyı kapatmıyoruz. Yeni kamplar kuruyoruz. Bu konuda STK’larla yayın organlarıyla yeni bir yardım kampanyası başlattık” şeklinde konuştu.

“Başbakanlık Teftiş Kurulu’nu görevlendirdim”

Başbakan Erdoğan’a ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili soru da yöneltildi. “Bulunan ‘böcekler’ konusunda Kimden şüpheleniyorsunuz?” sorusuna Başbakan, şu cevabı verdi:

“Bizim mekanlarımız bu tür aramalar belli aralıklarla yapılır. Bu güne kadar rastladığımız şeyler değil. Bunlar bulunduktan sonra ‘savcılık bu konuda gerekeni yapar, bunu gündeme taşımanın almanı yok’ dedik. Bu konuda soru sorunlunca bunu gündeme getirdik. Konuya ilişkin süreç yargıda sürüyor. Bunu abartmaya gerek yok. Muhalefetin bunun üzerinde bu kadar ısrarla durmasını da anlamıyorum. Bu tür dinlemeler pek çok ülkede de oluyor. Başbakanlık Teftiş Kurulu'nu bu konuda görevlendirdim. Araştırma sonucunda kim olduğu anlaşılabilir. Bu tür dinlemeler maalesef oluyor. Amacımız bunları minimize etmek.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com