Erdoğan'dan 'çatlak' paniği

Erdoğan'dan 'çatlak' paniği
Erdoğan ikna edemediği AKP milletvekillerini bir arada tutmaya çalışıyor.

AKP'deki ''dokunulmazlık çatlağı'' git gide büyüyor. Doğu ve Güneydoğu milletvekillerini ''ikna odası''na sokan Erdoğan'ın çabaları yeterli olmadı. Erdoğan, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda yaklaşık 60 milletvekilini ikna etmeyi başaramadı. Başbakan bugün ise milletvekillerine "birlik - beraberlik çağrısı'' yaptı. Erdoğan, "Dışarıda nifak için bekliyorlar" diyerek çatlağı kapatmaya çalıştı.

Başbakan Erdoğan AKP İl Başkanları Toplantısında konuşma yapıyor:

Ekibimle oturur kapalı oturum yaparız. Bunun kararını biz veririz. Bunun kararını da köşe yazarları verecek değil. Hangi makamda olursa olsun, hangi iktidarı elinde bulundurursa bulundursun bizim davamız her meseleyi istişare etmeyi gerektirir. Bu istişareleri de Kızılay meydanında yapacak halimiz yok. Meseleler karşısında ne gücenenlerden ne de fikrini saklayanlardan oluruz.

Bu hareketin temelinde istişare vardır. Biz kendi içimizde özgürce tartışan ama dışarı çıktığımız zaman da istişareler sonucu parti disiplinine uygun davranan partiyiz. Fırsatçılar bu bina içinde, bu hareket içinde nifak doğması için her an ellerini ovuşturuyorlar. Her farklı sesi fitne gibi gösteren bundan medet uman çaresizler var. Bizimle milletin huzurunda rekabet edemeyenler belden aşağı vurmak suretiyle bizi devirmek istediler.

Bizi güçlendiren kendi aramızda yaptığımız istişarelerdir. Biz istişareler sonucunda parti disiplinine uygun davranan bir partiyiz.

Herkes yapıcı eleştirilerini ortaya koymakta serbesttir. Biz millet düşmanlarını sevindirenlerden olmayacağız.

Biz bundan sonra hiçbir partide olmayan iştiare geleneğini sürdüreceğiz danışarak yol alacağız. Dün partilerin başkanları konuştu. Ne söylediler?Ülkenin milletin derdine çare olacak hangi projeyi sundular.

Sadece saldırgan uslüpla iktidara vurup vuruşturdular. Başka sermaye alt yapı yok.Olmadığı için televizyon karşısında bir şeyler yapması lazım.

Dün burada birkaç haftada kaydettiğimiz dört rekoru altardık. İMF borcumuz ilk kez 1 milyar doların altına düştü, 12 aylık ihracatımız tahininde 150 milyarın üzerine çıktı, Tarihinde ilk kez borsa 75 bin 700 puana ulaştı bu bir rekor, Tarihinde ilk kez merkez bankası rezerverimiz 117 milyar dolara ulaştı.

Yolsuzlukların olduğu iktidar bütçeyi 177 milyar dolara çıkartamaz.

Türkiye bu seviyeleri ilk kez yaşıyor Bizim gündemimizde rekorlar başarılar varken muhalefet kendi kısır döngüsü içinde gündemin dışına çıkamadı.

CHP Genel Başkanına söylüyorum yolsuzluk yapmak yetimin hakkını yemek suçsa belgesi olmadan bu ithamda bulunmak da insanlık dışı suçtur. CHP Genel Başkanı 2.5 yıldır yolsuzluk diyor. Biz yola çıkarken 3 Y prensibi ile çıktık. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele.

KAYSERİ’DE YOLSUZLUK VAR DEDİ, TAZMİNATLARLA KAYSERİ SUCUĞA DOYDU

Bugüne kadar bir tek yolsuzluğu belgelendirebilmiş değil. Kayseri’de yolsuzluk var dedi, kaybettiği tazminatlarla Kayseri sucuğa doydu. ÖSYM’de yolsuzluk var dedi, rezil oldu. Havuzlu villa dedi, kendi havuzlu villası çıkınca yine rezil oldu. CHP Genel Başkanı’na tavsiyede bulunuyorum: Ak Parti’ye yolsuzluk suçlaması yapmak CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk ithamlarını örtmez.

YAPILANLARI GÖRMÜYORLAR

Öyle bir genel başkan ki bütün bu yapılanları görmüyor. 6100 km bölünmüş yol devralıyorsun 79 senede. Buna 10 yılda 15 bin 800 km bölünmüş yol ilave ediyorsun. Tarihinde yok ama tarihi bilmiyor ki. Bunlar neyle yapıldı ya. Bunlar senin kitabında var mı ya, hayal dünyanda var mı? Yok böyle bir şey.

10 yıllık dönemde bir Van depremi yaşadık. Söz verdiğimiz zaman içinde Van’ı adeta yeniden inşa ettik. Yolsuzluklar içinde olan bir iktidar bunları yapamaz. Hani yetişemediği üzme koruk der meselesi var ya bunlar da öyle. Simav’da deprem oldu, onlar geldiler sürekli Simav ne oldu dedi Meclis’te. Ben ve arkadaşlarım sürekli Van’dayız. Bunun raporunu Bakanlar Kurulu’nda ele almışızdır. Yeni bir Simav inşa ettik. Okulu, hastanesi, konutlarıyla çok daha farklı bir Simav’ı yeniden inşa ettik.

Ey benim Kürt kardeşim, sana hizmet gelmesini engelleyen siyasi partiye nasıl destek veriyorsun? Duracak mıyız, durmayacağız. Hakkari’de o havalimanını yine yapacağız. Şırnak’ta bakın yapıyoruz. Kimin aklına gelirdi Şırnak’a havalimanı yapılacağız. Biz bölgesel milliyetçilik yapmadık. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com