Erdoğan'dan doğu vekillerine ultimatom!

Erdoğan'dan doğu vekillerine ultimatom!
Doğu Anadolu'dan sekiz ilin milletvekili, belediye başkanları ve teşkilat yöneticileriyle toplantı yapan Erdoğan, sürecin devam edeceğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, dün AKP Genel Merkezi'nde Doğu Anadolu bölgesinden sekiz ilin milletvekili, belediye başkanları ve teşkilat yöneticileriyle yaklaşık dört saat sürenbir toplantı gerçekleştirdi. 

Erdoğan'ın ayrılmasından kısa bir süre sonra da Oslo görüşmelerinin yapıldığı Norveç'in Ankara Büyükelçisi Janis Björn Kanavin, Genel Merkeze gelerek, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ile görüştü. 

Erdoğan, toplantıda PKK'nın silah bırakmasına yönelik sürece ilişkin bir sunum yaptı. Milletvekilleri de Erdoğan'a bölgenin sürece bakışını aktardı. Milletvekilleri sürecin devam etmesine ilişkin bölgenin memnuniyetini iletirken Erdoğan, samimi olduklarını söyledi, "Samimi olduğumuz için bu sorunu biz çözeriz. Umut biziz. Süreç kesintisiz devam edecek" mesajı verdi. 

Sürecin hassas olduğuna işaret eden Erdoğan, milletvekillerinden bu süreçte dikkatli olmalarını istedi ve "Yanlış anlaşılacak söz ve ifadelerden kaçının" talimatı vererek, "Olumsuz beyanatlar olmasın. Sürecin bozucu tarafında olmayın. Kimse ile tartışmayın. Söylem birliği olsun. Kimseyi rahatsız etmeyecek, Doğudakini ve batıdakini rahatsız etmeyecek dil kullanın" dedi. 

SEÇİM TAKTİĞİ 
 
Başbakan Erdoğan, milletvekillerine önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin de taktik verdi. Erdoğan, "Her hafta bölgenize gidin, vatandaşlarla daha çok görüşün. Kapı kapı dolaşın" derken muhalefetin PKK'nın silah bırakması çerçevesinde yapılan görüşmeleri çarpıtma arayışında olduğunu söyledi. Erdoğan, "Muhalefetin sürece ilişkin kışkırtmalarını, çarpıtmalarına yanıt verin. Yaptıklarımızı, sürecin doğrularını ve iyi niyetimizi anlatın" dedi.  (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com