Erdoğan'dan Emniyet'e jet talimat!

Erdoğan'dan Emniyet'e jet talimat!
İddiaya göre MİT görevlileri hakkında yakalama kararı çıkarılmasının ardından Erdoğan harekete geçti.. İşte davanın seyrini değiştirecek o müdahele...

MİT Müsteşarlığının itiraz dilekçesini değerlendiren İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığının, Eski Mit Müsteşarı Emre Taner, Eski Müsteşar yardımcısı Afet Güneş ve 2 MİT görevlisi hakkında yakalama kararı çıkarmasının ardından önemli gelişmeler yaşanıyor. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere tüm İl Emniyet Müdürlüklerine ve alt birimlerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Çok Gizli” ve “İvedi” bir emirle yakalama kararı olsa dahi alım yapılmaması yönünde talimat verdiği kaydediliyor.

Müdürlüklere Başbakan Erdoğan talimatı ile gönderilen yazıda; Emniyet'e 'Haklarında yakalama kararı çıkarılan emekli ve görevli MİT mensuplarının yakalanmaması' yönünde bilginin yer aldığı öne sürülüyor. Bu talimatın ise Emniyetin tüm birimlerine iletildiği kaydediliyor.
 
'SAVCILIĞA, MİT'ÇİLERE ULAŞILAMADIK DİYE BİLGİ VERİN!'
Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın haklarında yakalama kararı çıkarılan Mit görevlileri 'Yakalamayın' talimatına ek olarak, "Savcılığa, 'Kendilerine ulaşılamamıştır' yazısı yazmaları şeklinde de not düştüğü kaydediliyor.

TÜM EMNİYETE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN TALİMATI İLETİLDİ 
Başbakan Erdoğan'ın bu talimatı sonrasında İl Emniyet Müdürlerinin Personeline Talimatı tüm personele tebliğ ettikleri kaydedildi.

KAÇAK MİTÇİLER KARARGAHA SIĞINABİLİRLER
Başbakan'ın Emniyet'e 'Yakalamayın' talimatından sonra Savcılığın yakalama kararı çıkarılan Emre Taner ve Afet Güneş'in Ankara Yenimahalle'deki MİT Karargahına sığınacakları tahmin ediliyor.

Başbakan'lıktan yalanlama!
Sonsayfa.com’un gündeme taşıdığı, Başbakan Erdoğan’dan Emniyet’e jet talimat” ile ilgili Başbakanlık Basın Merkezi’nden  bir açıklama geldi. Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada;  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yönde Emniyet Müdürlüklerine bir talimatı olmadığını, bu bilginin ise gerçeği yansıtmadığı ileri sürüldü. (SYE)

sonsayfa.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com