Erdoğan'dan Gurbetçilere Dil Çağrısı!

Erdoğan'dan Gurbetçilere Dil Çağrısı!
Başbakan Erdoğan, Fransa'nın Strasburg kentinde düzenlenen konferansta vatandaşlara seslendi. Erdoğan gurbetçi vatandaşalar bir dizi çağrıda bulundu...

Başbakan Erdoğan artık bambaşka bir Türkiye olduğunu, dünyada ülkeler krizlerle daralırken istikrarla büyüyen bir Türkiye olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan iktidara geldiğinde Türkiye'nin IMF'e 25 milyar dolar borcu olduğunu bugün borcu 5 milyar dolara indirdiklerini söyledi.

Merkez Bankası'nın kendilerine 27 milyar dolar ile teslim edildiğini bugün ise bankanın kasasında 92 milyar dolar olduğunu söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin bugün dünyada parmakla izlendiğini söyledi.

Kişi başına gelirde 3 bin dolardan 10 bin dolara geldiklerini anlatan Erdoğan hedeflerinin 100. yılda 25 bin dolar olduğunu söyledi. Erdoğan, 2023 sonu 500 milyar dolarlık bir hedefe ulaşmak istediklerini söyledi. Erdoğan Cumhuriyetin yüzüncü yılını laf üreterek değil iş üreterek kutlayacaklarını ve Türkiye'nin dünyanın en ileri 10 ülkesi arasında yer alacağını söyledi.

Erdoğan, geçmişte tünel nedir kimsenin bilmediğini oysa bugün sadece karede 13 yerde tüneller açarak karadenizi bir ucundan bir ucuna gider hale geldiğini söyledi.

"Biz Ferhat'ız kavuşmak için bunu yapmak zorundayız" diyen Erdoğan, Osmanlı padişahı boğazda tünel için proje hazırladığını ancak bu projeyi rafa kaldırıldığını kendi dönemlerinde ise bu projeyi raftan indirerek tüp geçit projesini gerçekleştirdiklerini, raylı sistemin sonuna gelindiğini Londra'yı Pekin'e bağladıklarını anlattı. Erdoğan ikinci bir tüp geçitte de otomobillerin geçeceğini Ahırkapı'dan giren araçların Haydarpaşa'dan çıkacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan, TOKİ olarak Türkiye'nin dört bir yanında konut yaptıklarını, 10 yıl 15-20 yıl vadeli konutlar yapıldığnı ve yeni şehirler inşa edildiğini belirterek gurbetçilere "Neden gelip bu konutlardan almıyorsunuz. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Ben Avrupa'daki tüm kardeşlerimize gelin Türkiye'nin dört bir yanındaki konutlardan alsınlar.

Erdoğan, sağlıkta Türkiye'nin dört bir yanında helikopter bulunduğunu, hastayı bir yerden başka yere helikopterle, daha uzak yere gitmesi gerekiyorsa ambulans uçağın devreye girdiğini insana hizmet için her türlü kolaylığı sağladıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan, "Daha iyi günler gelecek. İlaç kuyruklarında çok bekledik. Sabah 5'te giderdik doktor 5 ilaç yazardı üçünü alır ikisini alamazdık. bugün ise herşey serbest. Bu hastanede şu cihaz yok diye bir ifade artık yok. Her hastanede her türlü cihaz artık bulunuyor. Onlar cahileye döneminin adeti idi.

Erdoğan Türkiye'nin artık kendi silahını kendi helikopterini, kendi gemisini, kendi uydusunu üretir hale geldiğini yakın gelecekte kendi uçağını da üretecek hale geleceğini belirterek "Tüm hazırlıklarımızı yaptık. çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sadece bunlar değil, dünyanın dört bir yanında tarihi eserlerimize ve soydaşlarımıza biz sahip çıktık.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com