Erdoğan'dan 'Hizbullah' açılımı!

Erdoğan'dan 'Hizbullah' açılımı!
Başbakan Erdoğan'ın açılımları bitmek bilmiyor.
Başbakan Erdoğan açılım politikalarına bir yenisini daha eklemek üzere. Erdoğan şeriatçı örgütün partisi olarak bilinen HÜDA PAR genel başkanını AKP Genel Merkezi’nde kabul etti. AKP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdü.
 
HÜDA PAR şeriatçı Hizbullah terör örgütüne yakınlığıyla bilinirken Güneydoğu'da etkilerinin fazla olduğu biliniyor. Erdoğan PKK açılım sürecinde BDP’den gelen randevu taleplerini geri çevirerek birlikte görüntü vermekten kaçınırken HÜDA PAR'ın genel başkanı ile görüşmesi dikkatlerden kaçmadı. Erdoğan'ın HÜDA PAR ile yaptığı görüşme "Erdoğan’ın Hizbullah açılımı" şeklinde yorumlandı.
 
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu görüşmeden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada  görüşmede çözüm sürecini konuştuklarını, bu süreçle ilgili partilerinin görüş, talep ve önerilerini birinci elden Erdoğan’a ilettiklerini söyledi. 
 
Yapıcıoğlu konuşmasına şöyle devam etti: Parti binalarımıza, bize yakın sivil toplum kuruluşlarına ve bazı üyelerimizin evlerine saldırıların gerçekleştirildiğini dile getirdik. Kendi teşkilatlarının da hatta sadece bölgede değil, İstanbul’un göbeğinde saldırılara maruz kaldığını ifade ettiler. Ancak arada bir fark var. Bizim teşkilatlarımıza yapılan saldırılardan bugüne kadar aydınlatılan, failleri yakalanan olmadı. Bu konuyu Başbakan Erdoğan’a aktardık. (BCE)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com