Erdoğan'dan kabinede sürpriz değişiklik!

Erdoğan'dan kabinede sürpriz değişiklik!
Başbakan Erdoğan kabinede değişikliğe gidiyor, hangi bakanlar giderken yerlerine kim gelecek?
AKP Hükümeti'nde derin hesaplar yapılıyor. Erdoğan'ın sadece Yerel Seçimleri değil Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini hesap ederek kabinede revizyona gideceği öğrenildi.
 
Erdoğan'ın Yerel Seçimlerde büyük kayıplara yaşamamak için kabinedeki Bakanlardan Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday göstereceği belirtildi.. Bu doğrultuda da Erdoğan'ın Aralık ayında kabinede revizyona gideceği öğrenildi.
 
Erdoğan'ın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı İzmir'den, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i Gaziantep'den, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'i Hatay'dan aday göstereceği öğrenildi.
 
Erdoğan'ın Kabine kimleri bakan yapacağı tam olarak belli olmazken, bir süre önce AKP'ye katılan Numan Kurtulmuş'un bakanlığının kesin olduğu belirtildi.
 
AKP kulislerinde de Mahir Ünal, Mustafa Şentop, Nurettin Canikli, Haluk İpek, Belma Satır, Öznur Çalık, Ahmet Arslan’ın kabineye girebileceği dillendiriliyor.
 
Erdoğan ile birçok konuda fikir ayrılığına düşen, Erdoğan'a rest çeken Bülent Arınç'ın durumunun ise ne olacağı merakla bekleniyor. Çünkü daha önce çıkan haberlerde Erdoğan'ın Arınç'ı kabine değişikliğinde saf dışı bırakacağı iddia edilmişti. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com