Erdoğan'dan Koşaner'e kötü haber!

Erdoğan'dan Koşaner'e kötü haber!
Başbakan Erdoğan, Eski Koşaner'in ses kaydıyla ilgi gereken yapılcak!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, e-muhtıranın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin internet sitesinden kaldırılmasını değerlendirdi:

"Genelkurmay Başkanlığımız bu adımı atmıştır. Dolayısıyla olması gerekeni yerine getirdikleri için ben kendilerini kutluyorum''

Erdoğan, gazetecilerin Fenerbahçe'ye ilişkin sorularına ise verdiği "Orayı karıştırmayalım" yanıtı dikkat çekti.

Erdoğan, bayram namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı. Erdoğan, cami çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, ''30 Ağustos öncesinde TSK'nın internet sitesin e-muhtıra kaldırıldı. Nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine ''Bu, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şu andaki yönetiminin özellikle bir değişim, dönüşümü demokratik anlamda bakışını değerlendirmesi bakımından çok önemliydi. Biz bu arzumuzu daha önce de önceki yönetimlere ifade etmiştik. Onlar bu adımı nedense atmamıştı ama şu andaki Türk Silahlı Kuvvetler Yönetimi, Genelkurmay Başkanlığımız, bu adımı atmıştır. Dolayısıyla olması gerekeni yerine getirdikleri için ben kendilerini kutluyorum'' yanıtını verdi.

IŞIK KOŞANER'İN SES KAYDI

Başbakan Erdoğan, ''Eski Genelkurmay Başkanlarından Işık Koşaner'in bir ses kaydı düştü ve kendisi de kabul etti. 'Noktasına virgülüne kadar arkasındayım' dedi. Bunu nasıl yorumlarsınız?'' sorunu ise şöyle cevapladı:

''Şimdi bu açıklamaların içinde birçok şeyler var. Öz eleştiriler var ama bunun yanında tabi daha değişik bazı ifadeler var ve bunların üzerinde bir siyasetçi olarak beraber çalıştığımız bir yerde mesai arkadaşım olarak şu anda bunun değerlendirmesini yapmayı özellikle ahlaki bulmuyorum. Değerlendirmesini yapacak olan kurum ve kuruluşlar zaten vardır, onlar zaten gereğini yaparlar''

HAKARETLERİ TAKİP EDEMİYORUM

Erdoğan,''Kılıçdaroğlunun, sizi sessiz kalmakla eleştirmişti'' anımsatmasına ise tepkili bir yanıt verdi:

''Kılıçdaroğlu'nun ben eleştirilerini, hakaretlerini ben pek takip edemiyorum. Onun için değerlendirmiyorum''

30 AĞUSTOS KUTLAMALARINDA DEĞİŞİKLİK

''30 Ağustos kutlamalarını bundan böyle Cumhurbaşkanlık makamının, Başkomutanlık makamının ev sahipliği yapacak olması konusunda bir değerlendirmeniz olur mu?'' sorusu üzerine ise Erdoğan şu değerlendirmeyi yaptı:

''Tabii bu da az önce söylediğim gibi bu değişim sürecinin önemli bir adımı oldu. Sağolsun, burada da yine Genelkurmay Başkanımızın böyle bir teklifi geldi. Biz durumla farklı bir genelgeyi daha önce yayınlamıştık. Kendileri bu genelge karşısında çok daha olgun, özel bir teklifle geldiler. Sayın Cumhurbaşkanımız da böyle bir genelgeyi yerinde buldu ve bugunkü tebrikat bu şekilde yapılmış olacak. Bundan dolayı ben kendilerini ayrıca da kutluyorum''

ORAYI KARIŞTIRMAYALIM

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin ''Fenerbahçe'yi sormak isteriz'' sözleri üzerine, ''Orayı karıştırmayalım'' karşılığını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com