Erdoğan’dan ‘Kubilay’ itirafı!

Erdoğan’dan ‘Kubilay’ itirafı!
'Bu elim hadise, yıllar boyunca toplumun belirli bir kesimini zan altında bırakmak, baskı altına almak üzere bir istismar aracı olarak kullanılmak istenmiştir'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kubilay’ın şehit edilişinin 82’nci yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Menfur saldırıyı esefle kınadıklarını belirten Başbakan Erdoğan, “Ne hazindir ki, bu elim hadise, yıllar boyunca toplumun belirli bir kesimini zan altında bırakmak, baskı altına almak üzere bir istismar aracı olarak kullanılmak istenmiştir. Ancak aziz milletimiz, sağduyusu ve aklıselimi ile, söz konusu olayda da, daha sonraki dönemlerde de tahriklere prim vermemiştir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kubilay’ın şehit edilişinin 82. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başbakan Erdoğan’ın mesajı şöyle:

“Tarihimize Menemen Olayı olarak geçen ve Asteğmen Kubilay ile iki bekçinin şehit edilmesine yol açan menfur saldırıyı, yıldönümünde bir kez daha esefle kınıyoruz.
Hadisenin üzerinden tam 82 yıl geçmesine rağmen; toplumsal hafızamızda bıraktığı derin izler hâlâ tazeliğini korumaktadır.

Ne hazindir ki, bu elim hadise, yıllar boyunca toplumun belirli bir kesimini zan altında bırakmak, baskı altına almak üzere bir istismar aracı olarak kullanılmak istenmiştir.

Ancak aziz milletimiz, sağduyusu ve aklıselimi ile, söz konusu olayda da, daha sonraki dönemlerde de tahriklere prim vermemiştir.

Şehit edilişinin 82.Bu düşüncelerle Menemen Olayı’nın yıldönümünde, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı ve bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.” (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com