Erdoğan'dan Kürt vekillere uyarı

Erdoğan'dan Kürt vekillere uyarı
Partisinin Doğu ve Güneydoğu milletkilleriyle bir araya gelen Başbakan Erdoğan, vekillerden, 'dokunulmazlıklarla ilgili aynı dilin konuşulmasını' istedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Güneydoğu milletvekilleri ve teşkilatlarıyla bir araya geldi.
 
Yaklaşık 4.5 saat süren toplantında, son dönemde siyaset gündemini sıklıkla meşgul eden 'BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması' konusu gündeme geldi.
 
Edinilen bilgiye göre Erdoğan, bu konuda milletvekillerinin 'aynı dili konuşması gerektiğini' söyleyerek 'söylem birliği içinde olunması' uyarısı yaptı.
 
Farklı fikirlerin ifade edilmesinin partiyi zor durumda bıraktığını söyleyen Erdoğan, vekillerden 'Kürt sorunu' kavramını telaffuz etmemelerini de istedi.
 
Erdoğan, toplantıda milletvekili ve il başkanlarını da dinledi.
 
'Uludere' davasını gündeme getiren bazı milletvekilleri, davanın uzamasının kendilerini sıkıntıya soktuğunu; BDP ile PKK'nın da bunu istismar ettiğini belirttiler.
 
Terörle mücadele edilirken demokratik adımların ihmal edilmemesi gerektiğini kaydeden vekiller, anadilde savunma düzenlemesinin de bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdiler.
 
Soruşturmanın gizli yürütüldüğünü hatırlatan Erdoğan da konunun istismar edilmesine izin verilmemesi gerektiğinin altını çizdi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com