Erdoğan'dan Libya Operasyonu Açıklaması

Erdoğan'dan Libya Operasyonu Açıklaması
Erdoğan: Tek güvencemiz Libya'nın birliğinin güvence altına alınmasıdır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya ilgili olarak, Türkiye'nin NATO'nun harekatına tam destek verdiğini söyledi.

TÜRKİYE'NİN LİBYA İLE İLGİLİ YOL HARİTASI

Libya'daki gelişmelerle ilgili olarak AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Libya ile ilgili yol haritasını açıkladı

Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satır başları:

Bizim Libya politikamızın temel amacı, halkın meşru talepleri karşısında anayasal demokrasiye geçişi sağlayacak, gerekli şartların oluşturulması ve Libya'nın toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin korunmasıdır. Bu çerçevede halka yönelik saldırıların durdurulması ve geçiş sürecinin halkın genel kabulüne uygun şekilde gerçekleşmesi önem taşımaktadır.

HİÇBİR ZAMAN GİZLİ GÜNDEMİMİZ OLMADI

Hiçbir zaman gizli ajandamız, gizli gündemimiz olmadı, olmamıştır ve olmayacaktır. Bize göre bir damla Libyalı'nın kanı milyarlarca dolarlık petrol kanından daha değerlidir.

'Bingazili kardeşlerime de seslenmek istiyorum; Kardeş Türkiye halkı hak ve özgürlük çağrınızı yüreğinin derinliğinde hissetmektedir. Başından itibaren hakkını hukukun isteyen insanlara karşı yapılan müdahaleleri bizler şiddetle eleştirdik. Maruz kaldığınız zorlukların aşılması için samimi bir gayret içinde olduk, bundan sonra da haklı taleplerinizi desteklemeye, maruz kaldığınız yanlışlıkları engellemek için çaba göstermeye devam edeceğiz.

TÜRKİYE'YE KARŞI KARALAMA KAMPANYALARI ÜZÜCÜ

Bölgede yaşanan insanlık dramlarına seyirci kalan ve demokrasiyi Libya halkına çok gören bir kısım güç odaklarının bugün hakkı ve hukuku savunan Türkiye'ye karşı karalama kampanyalarına başlaması üzüntü vericidir. Bu karalama kampanyalarının ardında hangi odakların olduğunu biliyoruz, dikkatle izliyoruz ve bunları da not ediyoruz.

AYRINTILAR GELECEK...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com