Erdoğan'dan medyaya akil adam çıkışı

Erdoğan'dan medyaya akil adam çıkışı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında medyada yer alan 'Akil adamlar'la ilgili haberlere tepki gösterdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında medyada yer alan 'Akil adamlar'la ilgili haberlere tepki gösterdi.
Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, terörle mücadelede çözüm sürecine ilişkin 'Akil adamlar' fikri ve bununla ilgili bazı medyanın söylemleri üzerine açıklamalarda bulundu.
 
Hükümetin 'Akil adamlar' ile ilgili henüz bir açıklamasının bulunmadığına dikkat çeken Erdoğan, "Akil heyetine ihtiyacımız olabilir, her kesimden insanların burada olmasını isteriz. Böyle bir süreci başlatabiliriz." dedi.
 
OLABİLİR DEDİM VAZİFE ÇIKARDILAR
 
Bizden 'akil adamlar'la ilgili açıklama çıkmadı. Bir televizyon kanalında 'Akil adımlar grubu oluşturulabilir' dedim.
Şimdi gazeteler tutturmuş akil adamlar diye gidiyor. Biz böyle bir açıklama yaptık mı? Bazı çevreler durumdan vazife çıkardı.
 
AKİLLER KONUSUNDA BİZ KARAR VERİRİZ
 
Biz böyle bir çalışmayı yapacak, kararı vereceksek, bu kararı biz veririz. Gazetelerin köşe yazarları, medya veremez, biz veririz. 
 
Akil insanlar daha doğru olur çünkü hanımlar da olacak.Bu yaptırım heyeti de olmayacak.Toplumda karşılığı olan kişilerle akil insanlar oluşturacağız. Medyadan, STK'lardan, üniversiteden oluşabilir ama bunların çerçevesini belirler ve biz başlatabiliriz. 
En ideal, bu toplumda karşılığı olan insanlar kimlerdir, biz bunlara bakarız, eğer böyle bir çalışma olursa. Ama bu grup bir karar mercisi asla değildir. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com