Erdoğan'dan mektup açıklaması!

Erdoğan'dan mektup açıklaması!
Tayyip Erdoğan, Japonya gezisi öncesinde havalimanında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

- Devlet içindeki paralel yapıyı oluşturan 2000 kişinin olduğu söyleniyor.Bu süreçte hukuki bir işlem başlatılacak mı ?

Masamın üzerinde, sümeninim altında, benim zaten masamda sümen de yok onu da söyleyeyim size, böyle bir şey söz konusu değil. Bu tür atamalar yapılacaksa yapılır. Yani bugün devletin yüzbinlerce personeli var. Yüzbinlerce personeli olan bir devlet ve bu devleti yöneten bu hükümet, yeri geldiği zaman birçok kişinin yerini değiştirebilir, atamalar yapar. Yani bunun sayısı 2 bin kişi falan kim almış bu sayıyı, nereden almış, nasıl bir sayı? Böyle bir şey söz konusu değil, bunların hepsi uydurma ifadelerdir.

- Balyoz ve Ergenekon'da yeniden bir yargılama konuşulmuştu.Bu konuda bir çalışma söz konusu mu?

Metin beyle yaptığımız görüşme olumlu bir görüşme olarak sürdü. Yeniden yargılanma konusunda olumlu bakıyoruz.Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyorlar ve çalışmalar bitmek üzere.Yeniden yargılanma konusunda bizim açımızdan herhangi bir sıkıntı yok.Yasal düzenlemeler için yasal çerçeveler içerisinde elimizden geleni yapmaya hazırız.

- Bünyamin Aygün hakkında serbest bırakıldı iddiası var.Doğru mu ?

Bünyamin beyle ilgili olumlu gelişmeler var.Az önce müsteşarım aradı.Her an arkadaşlarımız kendisini alabilirler dedi.Belki biz gitmeden alındı haberi gelir.

"Mektup benim şahsıma gelmemiştir"

Malum vakfın sitesinde bu mektup var.Cumhurbaşkanımıza gönderilmiş bir mektup.Metnin içerisinde ne var ne yok bunlar da belli.O siteye girerseniz hepsini görürsünüz.

Mektup benim şahsıma gelmemiştir.Mektup cumhurbaşkanına gelmiştir.O metnin içerisinde neler olup olmadığını siz de o siteye girip okuyarak görebilirsiniz.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com