Erdoğan'dan Netanyahu'ya yanıt verdi! /VİDEO

Erdoğan'dan Netanyahu'ya yanıt verdi! /VİDEO
Ortak basın toplantısında İsrail'le ilgili soruları yanıtlayan Erdoğan, Türkiye'nin 3 şartını yineledi..

Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine resmi ziyarette bulunmak üzere Ankara'ya geldi. İki Başbakan ortak açıklama yaptı.

Toplantıda gazeteciler Türkiye İsrail ilişkilerini sordu. Erdoğan ilişkilerin normalleşmesi için daha önce açıkladığı 3 şartı yinelerken, Mavi Marmara'da hayatını kaybeden Furkan'ı da andı.

VİDEO GÖRÜNTÜSÜ İÇİN TIKLAYINIZ

İşte Başbakan'ın o açıklamaları:

Siz ne havadan ne de karadan uluslararası sulardaki gemiye müdahale edemezsiniz. Bu bir operasyondur. Kendileri içeride bir tane dahi silah yakalayamamıştır. Öldürülen 9 vatandaşımızdan biri Türk kökenli ve Amerikan vatandaşıdır. Bu vatandaşlarımızdan 35 mermi çıkarılırken Furkan'a sıkılan mermi gözü ve kaşı arasına 3 santimden sıkılmıştır.

Cenevre'de bunun bir alçaklık olduğu ifade edildi. Netanyahu ve çevresindekiler durumu farklı bir şekilde yansıtmaya çalışıyorlar.

Yine tekrarlıyorum; özür dilenmedikçe, tazminat ödenmedikçe ve Gazze ambargosu kalkmadıkça İsrail'le ilişkilerin normalleşmesi beklenmesin.

Heron'larımız tamir ve bakım süresi dolmasına rağmen iade edilmemiştir. 6 İHA'mızın iade edilmesi gereklidir. Ticari ahlak konusunda bunu çok önemsiyoruz. Ve teslim edecekleri inancını koruyoruz.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com