Erdoğan'dan PKK itirafı!

Erdoğan'dan PKK itirafı!
'PKK'nın sadece yüzde 15'i çekildi'
CEKİLMENİN YÜZDE 15'İ GERÇEKLESTİ
 
 Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi'nde Akil insan heyetleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile buluştu. Buluşma her zaman çok konuşan Erdoğan sesizdi. Az konuştu çok dinledi. Erdoğan bir de itiraf da bulundu. AKP'li bakanların devamlı söylediği teröristlerin büyük bölümü çekildi sözünü yayınladı. Erdoağan PKK'nın sadece yüzden 15'inin çekildiğini itiraf etti.
 
 ANADİLDE EGİTİM MÜMKÜN DEGİL
 
 BDP'li ve Kürtlerin her platformda dile getirdikleri ve son günlerde en çok tartışılan konulardan biri olan anadilde eğitim konusuna da değinen Erdoğan “Ana dilde eğitimle ilgili bir çalışmalarının olmadığını” söyledi. Bu söylem Kürtler ve PKK için bir hayal kırıklığıoluşturdu. Erdoğan bu konuyu da şöyle savundu “Üniversitelerdeki bölümlerdeki çalışmalar ve özel kursların oluşuna dikkat çekti” Bu söylemler Erdoğan'ın milliyetçi kesimden oy alma hesapları olsa gerek.
 
 YÜZDE 10 SINIRI DÜŞMEYECEK!
 
 Gezi Parkı forumlarından da çıkan bir sonuç olan seçim barajının düşürülmesi meselesine de açıklık getiren Erdoğan “Böyle bir şey söz konusu değil. Baraj düşmeyecek. Partiler çok çalışacak barajı geçecek” dedi. Demokratikleşme için gerekli olan seçim barajının düşürülmesi AKP'nin oylarını düşürerektir. AKP oylarının düşmesi Erdoğan'ın koltuğunu sarsabilir. Erdoğan tüm hesaplarını tek adama göre yapıyor, planlıyor. (BCE)
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com