Erdoğan'dan savcıya ağır sözler

Erdoğan'dan savcıya ağır sözler
Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda yaptığı konuşmada isim vermeden istifa eden milletvekillerine ve savcı Muammer Akkaş'a karşı ağır ifadeler kullandı.

Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kendisini bekleyen partililere bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan yaptığı konuşmada Fetullah Gülen'i eleştirirken dershanelere boykot çağrısı yaptı.

Erdoğan konuşmasında yargıyı şu sözlerle hedef aldı "Egemenlik yargının değildir. Egemen yürütmenin de değildir. Egemenlik milletindir. Fakat egemenliği milletin elinden alıp egemenlik yetkisini kullanma bana aittir diyen yargı da hesabını vermelidir. Bu savcı dosya kendisinden alındığı zaman İstanbul Adliyesinin önünde üniversite zamanlarımızın militanları gibi basın bildirisi dağıtabiliyorsa ben konuşuyorum. Siz bugüne kadar böyle bir savcı duydunuz mu? Savcı iddia makamıdır. Eğer burada zerre kadar hukuk kurallarına tabi kurallarına tabi olmayı öğrendiyseniz iddianızı ispat edersiniz. Etmezsniz müfterisiniz. Çünkü bu iktidar bugüne kadar tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedi yedirtmedi."

Erdoğan istifa eden milletvekillerine ve vemaate karşı ise şu sözlerle yüklendi "Dershaneler diye bir şey tutturdular, olayı buraya kadar getirdiler. İnşallah yeni kabinemizle bir sürece gidiyoruz ve şu ana kadar bizimle beraber görev yapan eski arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. bunlar ne derse desin hiçbirine inanmıyorum. Bugüne kadar bizimle bu yola çıkıp da kusura bakmasınlar, yolculuk esnasında bize ihanet edenlere de biz hala beraber yürüyelim demeyiz. Onları kapının önüne koyarız çünkü siz partimize ihanet edilsin diye oy vermediniz.Bakanlıktan ayrılıncaya kadar hir şey cici, güzel. bakanlıktan ayrıldıktan sonra kalkıyor, ben falanca bakanı beğenmedim. senin böyle bir yetkin mi var? Önce haddini bil" dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com