Erdoğan'dan 'seçmeli' uyarı!..

Erdoğan'dan 'seçmeli' uyarı!..
Malatya'da toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan, anne-babalardan çocuklarına Kur’an-ı Kerim, Siyer Nebi derslerini seçtirmelerini istedi.

Malatya’nın Darende ilçesinde toplu açılış törenine katılıp halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 21. yüzyılın Türk yılı olmasını istediklerini belirterek, “İstanbul’un fethinin 600. yıl dönümü 2053, bizler göremeyiz ancak torunlarımıza iyi bir ülke bırakmak istiyoruz. 10 yılda huzurumuzu ve ekmeğimizi büyüttük. Göreve geldiğimizde Türkiye’nin milli geliri ne idi, bugüne nereye geldi. Enflasyonu ve faizi düşürdük. Artık yolsuzlukların kökünü kazıdık kazıyoruz. Yoksulluk süratle iniyor. Temel hak ve özgürlükler noktasında, başörtülü kızlarımızı üniversitelere sokmuyorlardı.

ANNE-BABALARA ‘SEÇMELİ DERS’ UYARISI

Meslek liselerinin orta kısımlarını kapatmışlardı. Sabırlı olduk ve sorunları çözdük. Gün geldi, 4+4+4 eğitim sistemini çıkardık. Katsayı kalktı. Kazanan başardığı yere gidecek. Başarının önüne bariyerler koymanın ne anlamı var. Başarının önüne hep bariyer koydular. Biz o bariyerleri kaldırdık. Eğitim öğretim özgürlüğünü biz sağladık ve sağlıyoruz. Düz liselerde Kur’an-ı Kerim, Siyer Nebi seçmeli ders olarak koyduk. Siz istediniz, biz getirdik. Peygamber efendimiz Tek önder, rehber ve hayatı bizim için izdir. Çocuklarımız seçmeli derslerini alırken buna dikkat edelim. Anne ve babalar seçmeli derslerde hassas davranmalıdır” şeklinde konuştu. (MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com