Erdoğan'dan sonra şimdi de...

Erdoğan'dan sonra şimdi de...
İhale yolsuzluğunda kayıt dışı bakan!

Sansursuzhaber.com  İhale operasyonunda 12 kişi tutuklandıi şüpehliler bir Bakan'ı işaret etti.

Aydınlık Gazetesi Kamu İhale Kurumu'na yönelik operasyonu manşete taşımaya devam ediyor. Gazetede bugün Kamu İhale Kurumu'na yönelik operasyonda şüphelilerin emniyet sorgusunda  bir Bakan'ı işaret ettiği ancak bunun kayda geçirilmediğini iddia edildi.


Gazete Kamu İhale baskınının Erdoğan'a uzandığını iddiasını bu yeni haberle tekrarladı. Aydınlık'ya ter alan habere göre, zamanlaması tartışılan operasyonda Meclis ve AKP çevrelerinde ihalelerde yolsuzluk yapan firmaların gizli ortakları olduğu ve bunların Erdoğpan'a yakın Bakan ve yöneticiler olduğu iddia edildi.

Haberde, adı yolsuzluğa karışan firmalartdan bazısının Ulaştırma Bakanlığı'nın ihalelerini almış olmasına dikkat çekiliyor. Ayrıca bu operasyonun Fidan olayı ile bağlantılı olduğu da haberde geçen bir başka önemli ayrıntı.

Haberde CHP'nin de KİK yolsuzluğuna adı karışan AKP'li bakan ve yöneticiler hakkında araştırma başlattığı ve bunu önümüzdeki günlerde Meclis'e taşıyacakları belirtiliyor.


Aydınlık Gazetesi bu haberden önceki KİK operasyon haberinde ise Kamu İhale Kurumu'na düzenlenen yolsuzluk baskınında hedef alınan kişilerin Erdoğan'a yakın kişiler olduğunu yazmıştı. Önceki haber için tıklayın

Haberde Kasımpaşa Spor 2. Başkanı Ferit Rızvanoğlu'nun hala kayıp olduğu da belirtilmiş. (SYE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com