Erdoğan'dan Tüsiad'a 'Sen işine bak be'

Erdoğan'dan Tüsiad'a 'Sen işine bak be'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Mahmutbey-Mecidyeköy merto açılışnda konuştu. TÜSİAD'ın son zamanlarda internete sansür nedeniyle Cumhurbaşkanına yazdığı mektubu ve demeçleri eleştirdi.'Sen işine bak be' dedi.

Başbakan Erdoğan son zamanlarda devam ettirdiği, 'paralel devlet','CHP' ve buna yeni eklenen 'TÜSİAD' hakkında sert sözler söyledi.İşte Erdoğan'ın Mahmutbey-Mecidiyeköy merto açılışında konuşmasının satır başları...

TÜSİAD'A BAK YA

Bu işin içinde bir de TÜSİAD var. TÜSİAD'a bak ya. Sen işine bak be, sen git üretim yap. Ha şöyle kazandınız. Bundan önce iktidarlarda istediğiniz gibi meşru yada farklı yoldan farklı şeyler istiyordunuz. Onlar size vermiş olabilir. Ama bizden bunu alamazsınız. Bizden hakkınızı alırsınız.

Bakkal dükkanı nasıl kontrol ediliyorsa, sen de öyle kontrol edileceksin. Bundan öncesi kontrol etmiyor olabilirler, ama şimdi kontrol edileceksin. Bu işin içinde belli medya kuruluşları da var. Bu işin içinde CHP var MHP var. ama bu sefer bu ittifakın içinde yeni bir örgüt var. kökü dışarda olan bir örgüt Türkiye'deki saf temiz kardeşlerimizi kullanarak bu ülkenin bu milletin çıkarlarını hedef alıyor.

Bu örgüt arkasına aldığı bazı uluslararası çevrenin desteğiyle, Türkiye'deki marjinal örgütleri, medyayı, CHP'yi ve MHP'yi adeta parmağında oynatıyor. Bunların tek bir derdi var AK Partiyi yıpratmak.

NASIL OLDU DA İTTİFAK KURDUNUZ?

Türkiye bunların derdi değil, Türkiye yara almış. Bunların umurunda değil. Ben şimdi buradan soruyorum. Ey CHP, yahu senin bu paralel örgütle ne işin olur? Bu paralel örgüte savaş açan sen değil miydin yahu? En büyük tehlike olarak gören sen değil miydin? CHP'nin genel müdürü, CHP gençlik kollarının karikatür sergisine gidip bu paralel örgütün başını sahtekarlıkla suçlayan sen değil miydin yahu? Peki şimdi size ne oldu? niye bu kadar yakınlaştınız? Nasıl oldu da ittifak kurdunuz? Sizi birbirinize yoldaş yapan ne? Eğer CHP bu örgütün tabanından, samimi mensuplarından oy alabileceğini zannediyorsa fena halde yanılıyor.

Ben inanıyorum ki, burada bu örgütün tabanı demeyeceğim, çünkü onları tenzih ederim. Böyle bir örgüt yapılanması içinde o samimi temiz insanlar bu yapılanlardan çok rahatsızlar. Ve onlar 11 senedir, bu ülkede inanç düşünce özgürlüğü noktasında atılan bu adımları onlar daha iyi görüyorlar, o tepe noktada olanlar görmeseler dahi.

Bu paralel örgüt CHP'yi ele geçirmiş olabilir. Parmağında oynatıyor olabilir. Ama benim samimi temiz kardeşlerim bu oyuna gelmez. Bu çirkin ittifaka asla prim vermez. Yanlış hesap yapıyorlar.

Biz internette kişilik haklarını ihlal eden yayınlara karşı bir düzenleme yapıyoruz. Ne yapıyoruz? Çirkin görüntüler, insanların mahrem konuşmaları yayınlandığında, bunlar hemen engellensin. Bir yandan mahkeme süreci devam etsin, mahkeme karar verinceye kadar hiç kimse mağdur olmasın. Bu paralel yapının yönetimi bu düzenlemeye karşı çıkıyor.

Sayın Baykal ile ilgili o çirkin görüntüleri sergileyen de bu yapıydı. Anayasa tartışmalarını yapıyorduk. Ulaştırma bakanıma dedim ki, bunu hemen anında durdurun. Talimatı verdim ve hemen o yayın anında yarım saat içinde durduruldu. O kaset sebebiyle bugünkü genel müdür partinin başına geldi. Şimdi utanmadan sıkılmadan bunun karşısına dikiliyorlar. Yanındaki yardımcısı için de bunlar yayınlandı. Biz durdurduk.

Bahçeli'nin yanındaki kişiler için de bunlar yayınladı. Onları da biz engelledik durdurduk. İşte bu paralel yapıydı bunları yayınlayan. Paralel yapının yönetimi bunları yaparken, şimdi nasıl oluyor da bunları savunuyorlar anlamıyorum.

EDEPSİZCE SOKAĞA ÇIKIYORLAR...

İşte dün bir grup Taksim meydanına çıkıyor. Ne için? Bununla ilgili olarak. Haber verme, böyle bir toplantı. Artık Taksim Meydanı bu tür protestoların meydanı değildir bunun bilinmesini istiyoruz. Ayrılmış meydanlar neresiyse gider orada yaparsın. İstediğim yerde istediğim gibi miting yaparım, yok böyle bir şey. Kendi tabanlarına, temiz insanlara neyle izah edecekler böyle bir internet yayınını?

Çok çok affedersiniz, kusura bakmayın, edepsiz görüntülere dokunma diyerek, edepsizce sokağa çıkıyor, bu paralel yapı onları destekliyor. Allah ıslah etsin diyorum, başka da bir şey demiyorum. Devletin kılcal damarlarına sızmaya çalışan bu örgüte fırsat tanımayacağız. Yaptıkları ajanlığın casusluğun hesabını soracağız.

30 Mart seçimleri Türkiye için hayati önem arz ediyor. 30 Mart'ta sadece filanca kişiyi belediye başkanı seçmeyeceksiniz. Aynı zamanda Ak Parti'nin iktidar gücünü bu ülkede siz artıracaksınız. Bu seçimin böyle bir özelliği de var.

30 Mart'ta milletim adeta haykıracak. Demokrasiye kast edenleri sandığa gömecek ben buna inanıyorum. Bir çağrı yapmak istiyorum. Biz demokrasiden hukuktan hiçbir zaman ayrılmadık. Bu süreçte de asla ayrılmak gibi bir şey düşünemeyiz.

Sağ duyumuzu muhafaza edeceğiz. Tahriklere karşı son derece dikkatli olacağız. İftiralara yalanlara her zaman uyanık olacağız. Şunu unutmayın, kapımıza gelen olursa, hiçbir partiye oy istemeyip, sadece AK Parti'ye oy vermeyin talebinde bulunanlara, bu siyaset dışı aktörlere gidin partinizi kurun öyle gelin cevabını verin.

Göreceksiniz bunlar kaybedecek. Türkiye kazanacak. Millet kazanacak siz kazanacaksınız. Yeni Türkiye kazanacak. Temelini attığımız metro hattının tekrar İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum. Hizmete giren otobüslerimizin emniyet içinde yolcuları evlerine ulaştırmalarını diliyorum."(mce)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com