Erdoğan’dan yerel seçim tarihinde geri adım

Erdoğan’dan yerel seçim tarihinde geri adım
Başbakan Erdoğan, grup toplantısında "Yerel seçimleri Mart 2014'te, normal zamanında yapacağız" diyerek geri adım attı.

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada “Yerel seçimleri Mart 2014′te, normal zamanında yapacağız.” dedi.
 
Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, seçimi altı ay öne aldırtmak isteyen Başbakan Erdoğan, belediye başkanlarının karşı girişimleri yüzünden sonuca ulaşamadı. Seçim yasasını çıkartamayan Erdoğan, “Seçimler 2014′te, zamanında yapılacak” demek zorunda kaldı. Bilindiği üzere, birçok belediye başkanı seçimlerin öne alınmasını içeren kanun teklifi aleyhine çalışma yapmış, kanun bu yüzden çıkmamıştı.
 
Fitch’in not artışıyla alakalı “Uzun zamandır hak ettiğimiz bu gelişmeyi olumlu buluyor, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” diyen Erdoğan, yükseltilen kredi notunun olması gereken seviyede bulunmadığını düşündüklerini söyledi.
 
“Tüm ekonomik göstergeleri bizden daha geride olan ülkelerin daha fazla notu olmasına rağmen, bizim için B’de ısrar etmelerini hakkaniyete uygun bulmuyoruz” bulmuyoruz diyen Erdoğan, “Yeterli olmasa da bu yanlışın düzeltilmesi yolunda bir adım olarak görüyoruz” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU BAHTSIZ BEDEVİ”

“Kılıçdaroğlu, dün ekonomi ile ilgili çok kötü, sorunlu bir tablo çizdi. Allahtan kahvaltıda yaptı. Bir kaç saat sonra da çok önemli bir kuruluş, 18 yıl sonra Türkiye’nin notunu bu seviyeye çıkartarak Türkiye’nin ekonomisinin ne denli başarılı olduğunu gösterdi. Bu açıklamadan sonra sen ne yaptın çok merak ediyorum. Gerçi, bir şey uydurursun, bu konuda çok kabiliyetlisin. Kılıçdaroğlu ne zaman böyle bir açıklama yapsa dünyadan övgü geliyor. Ülkesine bu kadar yabancı, ilgisiz bir ana muhalefet partisi olabilir mi? Kılıçdaroğlu bahtsız bedevi gibi.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com