Erdoğan'dan Yılın Son Röportajı TRT'ye!

Erdoğan'dan Yılın Son Röportajı TRT'ye!
Başbakan Erdoğan, ekilmeye çalışılan nifak tohumlarına karşı herkesi uyardı, yeni yılda birlik ve beraberlik çağrısı yaptı...

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, 2010 yılını TRT Radyo 1 ve TRT FM için değerlendirdi.

Sıcak gündeme dair çarpıcı açıklamalar yapan Başbakan Erdoğan, 2010 yılına referandum sürecinin damgasını vurduğunu hatırlattı:
"26 maddeden oluşan çok geniş kapsamlı ve yargının yapısından tutunuz da, bütün kadınımızın haklarına varıncaya kadar gençlerin özürlülerin haklarına varıncaya kadar, sendikaların haklarına varıncaya kadar, bütün bunları kapsayan bir anayasa paketinin halk oylamasına götürülmesiydi. Bildiğiniz gibi yüzde 58 evet oyuyla bu, halkımız tarafından kabul gördü ve o süreç gerçekten çok heyecanlı bir süreç oldu ve bu sürece katkısı olan tüm milletimize özellikle tabi şükranlarımı ifade ediyorum."

Başbakan Erdoğan, orta vadeli hedefin Cumhuriyetin 100'üncü yılı olan 2023 olduğunu açıkladı .

Erdoğan şunları söyledi:
"100. yıl ile hedefimiz, Türkiye, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yerini alacak. Hedefimiz bu, bütün hesaplarımızı, bütün planlamamızı buna göre yaptık. Zaten Haziran seçimlerinde de bütün seçim beyannamemizi yine aynen bu minval üzere yürüteceğiz ve 4 seneyi konuşmayacağız, biz 12 seneyi konuşacağız."

Ve Yeni Yıldan Beklentiler...

Başbakan Erdoğan, 2011 yılı için birlik ve beraberlik mesajı verdi:

"2011 yılının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barışa kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Son dönemlerde ülkemizde meydana getirilmek istenen bu nifak tohumlarına karşı, bu ayrımcılıklara karşı tamamen el birliği, gönül birliği içinde bir gayretin içinde olmalıyız. Bizim ne bayrağımız üzerinde kimse herhangi bir tasarrufta bulunabilir ne vatanımız üzerinde kimse ameliyata girişebilir. Bu vatan toprakları içinde 73 milyon bir olacak, beraber olacağız."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com