Erdoğan'dan Zaman'a cevap geldi!

Erdoğan'dan Zaman'a cevap geldi!
Başbakan, Rusya ziyareti öncesi havaalanında gerçekleştirdiği basın toplantısında, Zaman Gazetesi'nin dershanelerin kapatılması ile ilgili manşetine yanıt verdi.

ErdoğanGülen Cemaati lideri Fethullah Gülen ile ilgili açıklamalarda bulundu:

"Benim doğrusu Hoca Efendi'yle bu konuyla ilgili görüşmem olmadı. Ancak konuyla ilgili medyadaki arkadaşlarla görüşme talebinde bulunan birçok arkadaşımızla görüşmelerimiz oldu. Dün akşam da anlattığım gibi Hüseyin Çelik Beyin bakanlığından bu yana başlattığımız bir adımdır. Tümüyle dershane zihniyetinin dönüştürülmesine yönelik bir çalışmadır."

DERSHANELER KAPATILSIN TARTIŞMASI

"Biz ne suç işledik ki kapatılıyoruz gibi bir yaklaşımla bakıyorlar. Burada suç aramak suçla aramak gibi bir durum yok. Biz bir dönüşümden söz ediyoruz. Biz sağlıkta bir dönüşüm yaptık. Şehirlerde şehircilik anlayışında bir dönüşüm yaptık.
 
Biz bu değişimi yapmasaydık hala gecekonduların yoğunlukta olduğu yerlerde yaşıyor olacaktır.
 
Biz sistemde değişiklik yaptık. 35 bakanlıktan oluşan bir yöntem vardı bunların 25 bakanlığa indirdik. Bunlar hep dönüşüm. Biz 80'li ya da 90'lı yıllardaki zihniyetle mi devam ettireceğiz.
 
Biz bunu programlarımızda duyurmuşuz ve dershanecilikten okulculuğa geçelim dedik.

Biz dönüşüm yapıyoruz. Kapatma olayı değildir. Bunun 10 yıllık bir geçmişi vardır. Dershanecilik yapan herkese söylüyorum. Bu belli bir gruba yönelik değildir. Başarının ardında dershaneler var anlayışını asla kabul etmiyorum. Bunu kabul edersek bütün okulları kapatın dershanelerle devam edin demek.
 
Öğretmenlerimize saygısızlık olarak görüyorum bunu. Öğretmenlerimiz yavrularımıza hiçbir şey vermiyorlar mı?
 
Gelin dershaneler yerine okullar kur un ve biz size her türlü teşvik verelim diyoruz. Öğretmen fazlası varsa yazılı sınava sokmadan mülakatla devletin okullarına yerleştirelim. Daha ne diyeceğiz. Bunu devletle hükümetle böyle bir kavgaya dönüştürmek mi? Biz bunu bu şekilde ortaya koyduk. Çözümü ortaya koyduk. Eksik yerlerdeki çalışmalar tamamlandıktan sonra adımlarımı atmış olacağız.

Yine söylüyorum 326 milletvekiliyle 3 üye verdik. Toplamda 220 milletvekili diye düşünüyorum. Bu 220 milletvekili 9 biz 326 milletvekiliyle 3 üye verdik. Biz bunu bile kabul ettik. Ne oldu 48 oldu önce. 4 siyasi parti mutabık. Gelin şu 48 maddeyi çıkaralım. İlgi duymadılar. Daha sonra 60 madde oldu yine uzlaşmadılar."

(DSE)

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com