Erdoğan'ı Ağlatan Fotoğraf Karesi

Erdoğan'ı Ağlatan Fotoğraf Karesi
Menderes'in, İmralı'da idama giderken çekilen fotoğrafını gören Başbakan Erdoğan'ın, gözlerinin dolduğu ortaya çıktı.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından cuntacılar tarafından idam edilen Adnan Menderes'e gösterdiği ilgisi biliniyor.

Erdoğan'ın, İmralı'da idama giderken beyaz kefen giydirilmiş şekilde arkadan çekilmiş olan fotoğrafı her gördüğünde gözlerinin yaşardığı ortaya çıktı.


Adnan Menderes'in bu fotoğrafıyla ilgili Erdoğan'ın taşıdığı hassasiyet, önceki akşam AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen kokteylde kendisini gösterdi. Başbakan Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi'ni kamuoyuna açıkladıktan sonra konuklarına kokteyl verdi ve davetlilerle ayrı ayrı ilgilenerek fotoğraf çektirdi.

"HER BAKTIĞIMDA AĞLATIR"
Bu arada Zaman'ın Başbakanlık muhabiri Erdal Şen de son kitabı "Yassıada'nın Sessiz Tanıkları"nı Erdoğan'a hediye etti. Şen, Yassıada mağduriyetini yaşamış hayatta kalan 30 kişi ve ailesiyle yapılan röportajları içeren kitabın, darbenin üzerinden geçen 50 yılın ardından, yaşanan acıların Türkiye'deki demokrasi sürecine bir katkı yapması amacıyla hazırlandığını söyledi. Erdoğan da kitabı ayaküstü incelerken, kapak fotoğrafına odaklandı. Duygulanan Erdoğan, fotoğrafı göstererek, "Bu resim var ya, her baktığımda beni ağlatır." dedi.Başbakan Tayyip Erdoğan, 17 Ağustos'ta Habertürk televizyonunda katıldığı "Sansürsüz Özel'' programında da Menderes'le ilgili hassasiyetini dile getirmişti. İdam sehpasına götürülen Adnan Menderes'in Hayat mecmuasındaki fotoğrafını yıllarca aklından çıkaramadığını vurgulayan Erdoğan, "Biz ileri demokrasi dediğimiz zaman kimsenin bundan rahatsız olmaması lazım. Ordumuz hepimizin ordusu. Yasal şartlar içinde görevini sürdürmelidir." ifadelerini kullanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com