Erdoğan’ı çıldırtan seçim anketi!

Erdoğan’ı çıldırtan seçim anketi!
Erdoğan partinin yaptırdığı yerel seçimlere yönelik anket sonuçlarını açıkladı. Kırıkkale'de yüzde 11'lik oy erdoğan'ı kızdırdı. "Bu oran fecaat" diyerek belediye başkanı ve il teşkilatını azarladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bölgelere göre milletvekilleriyle görüşmeye devam ediyor.
 
Güneydoğu, Doğu Anadolu ve Karedeniz bölgesi milletvekillerinin ardından Erdoğan dün de partisinin genel merkezinde İç Anadolu bölgesinden 10 ilin milletvekilleriyle kahvaltıda buluştu.
 
Aksaray, Ankara, Çankırı, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat illerinin milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları kadın ve gençlik kolları başkanları ile il koordinatör milletvekilleri ve parti yöneticilerinin katıldığı toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.
 
YÜZDE 11’LİK OY ORANI ŞOKU!
 
Erdoğan 10 ile ilişkin anket sonuçları ve bunların son seçimlerle kıyaslamasını da yaptı. Yerel seçimlere daha 1 yıl olduğunu, bu 1 yılın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Erdoğan, "Tüm şehirlerde anketler yaptırıyoruz. Durum nedir? diye, kendinize çeki düzen verin diye" şeklinde konuştu. Erdoğan "Ardından da şu anda durum bu" diyerek anket sonuçlarını her il için tek tek açıkladı. Buna göre parti ve belediye başkanları açısından oy oranı sıralamasında 1. sırada Kayseri çıkarken, en düşük oy oranı ise Kırıkkale aldı.
 
Erdoğan anket sonuçlarına göre Kayseri’de genel oy oranlarının yüzde 65 olduğunu, kararsızlar da dahil edildiğinde bu rakamın yüzde 68'e çıktığını, yerel seçimlerde ise belediye başkanına oy vereceğini söyleyenlerin oranının yüzde 72 olduğunu söyledi.
 
Yerel seçime yönelik anket sonuçlarına göre başarı sıralamasında Kayseri'yi Nevşehir izlerken, yaptırılan ankete göre Ankara'da Büyükşehir Belediye seçimlerinde Melih Gökçek'e oy vermem diyenlerin oranının yüzde 48, oy vereceğini söyleyenlerin oranının ise yüzde 46 olduğu ifade edildi.

BELEDİYE BAŞKANINA FIRÇA
 
Kırıkkale'de AKP'nin oy oranının yüzde 60 civarında çıktığını ancak yerel seçim anketi sonuçlarında bu oranın yüzde 11'e düştüğünü belirten Erdoğan "Bu oran fecaat" diyerek Kırıkkale Belediye Başkanı'na fırça attı. (CTK)
 
Kaynak: Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com