‘Erdoğan’ı çöpe atacaklar’

‘Erdoğan’ı çöpe atacaklar’
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener Erdoğan’ı eleştirmeye devam ediyor.

 

Başbakan Erdoğan için "Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) eş başkanı değil taşeronu olduğunu işi bitince de çöpe atılacak" yorumunu yapan Şener, basının korkudan Erdoğan’ın WikiLeaks belgelerinde yer alan İsviçre’deki hesaplarının üzerine gitmediğini savundu. Şener sözlerine şöyle devam etti: “Başbakan ‘Ben Ortadoğu Projesi’nin eş başkanıyım’ dedi. Büyük Ortadoğu Projesi ne olacak? diye hepimiz merak ediyorduk. Şimdi öğreniyoruz… Baktık ki, Kuzey Afrika’dan uzanıp giden bir değişim rüzgarı… Nasıl bir değişim bu biliyor musun? Başbakan arada bir İsrail ile ağız kavgası yapıyor ya… Ama yaptığı her iş de İsrail’in işine yarıyor. Ağzı ile kavga ediyor ama icraatlar hep İsrail’in menfaatine… Onun için, Başbakan’ın laflarına değil, icraatlarına bakmamız lazım.”

‘Eş başkan değil taşeron’

Görevi bittiği zaman Erdoğan’ı çöpe atacaklarını söyleyen Şener, Başbakan’ın taşeronluk üstlendiğini belirtti. “Onun eş başkanlık dediğine ben taşeronluk diyorum” diyen Abdüllatif Şener, “Nedir bu değişim rüzgârları? Küresel güçlerin çıkarları ile özellikle de İsrail ile uyumlu politika, uygulamayan ülkelerin yönetimleri tasviye oluyor. Birincisi bu. Libya… Suriye… Ve İran’a sıçramayı düşünüyorlar. İkincisi, küresel güçlerin politikalarına ve özellikle de İsrail’in politikalarına uyumlu politika uygulayan yönetimler de, halka yabancılaşmış olmaları, diktatörvari yönetimleri nedeniyle, önümüzdeki yeni süreçleri yönetebilecek yetenekleri, ve güçleri olmadığından, değiştiriliyor...” ifadelerini kullandı.

 ‘Türkiye’de İslami duyarlılık yok edildi’

AKP’yi eleştirmeye devam eden Şener, “Türkiye’de, bu mevcut iktidar yapısı nedeniyle İslami duyarlılık yok edilmiştir” diye konuştu.

‘Basın korkudan Erdoğan’ın hesabını yazmadı’

Şener, WikiLeaks belgelerine de değinerek “Başbakan’ın İsviçre’de, sekiz bankada hesabının olduğu yazıldı. Bu, belgelerde var. Ve bütün basın, korkusundan bunu veremedi. Belgelerde ortaya çıktı ama basın korkusundan bunu yazamadı” dedi.

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com