Erdoğan'ı eleştiren AKP'li vekile şok!

Erdoğan'ı eleştiren AKP'li vekile şok!
Erdoğan'ı Gezi Parkı olaylarında eleştirren o vekile şok!
AKP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. İdris Bal ve Avrasya Global Araştırmalar Merkezi (AGAM) tarafından hazırlanan Gezi  Parkı Eylemleri raporu AKP'de deprem etkisi yarattı. "Taksim Olayları Analizi" başlıklı raporda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemleri konusunda yanlış bilgilendirildiğinin üzerinde durulmuştu.
 
AKP ve Hükümetin Gezi Parkı Eylemlerinde "Stratejik hata" yaptığı ve projenin halka danışılması gerektiği belirtilen rapora AKP'de tepkiler çığ gibi büyüyor. Gezi eylemlerinin "darbe provası" olduğunu iddia eden AKP'li vekiller İdris Bal'ı hedef tahtasına koydu.
 
AKP'nin üst düzey yöneticilerinin rapor hakkında AKP'li vekillerden birçok şikayet aldığı öğrenildi. AKP'li üst düzey bir yönetici raporu hazırlayan AKP'li İdris Bal hakkında çok çarpıcı açıklamalar yaptı. AKP'li üst düzey yönetici "İdris Bal bizim parti adına konuşma yetkisi olan birisi değil. Biraz daha medyatik olmaya çalışıyor. Parti içinde de her taşın altından çıkmaya çalışıyor. Çeşitli konularda rapor yazıyor. Bunu medyayla paylaşıyor. Kamuoyu da sanki Başbakan kendisine bir görev vermiş de bu görev kapsamında rapor hazırlamış gibi algılıyor. Başbakan ve parti kendisine herhangi bir görev vermedi. Gezi olaylarıyla ilgili hazırladığı raporunun kıymeti harbiyesi yok. Sadece kendisini bağlar. Kendisi için yolun sonu olduğunu anladı. Partide görev alamayacağını, bu dönemin yolun sonu olduğunu gördüğü için, medyatik olma adına kendince bir şeyler yapıyor. Geleceğe yatırım yapıp, popüler olma telaşı. Durum bundan ibaret." ifadelerini kullandı. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com