Erdoğan'ı İstanbul korkusu sardı!

Erdoğan'ı İstanbul korkusu sardı!
Erdoğan'ı Yerel Seçimlerde İstanbul'u kaybetme korkusu sardı!
Başbakan Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı için kara kara düşünürken, bir taraftan da İstanbul'u kaybetme korsu yaşıyor. AKP İstanbul İl Başkanlığı 2 gün önce Haliç kongre Merkezi'nde bir iftar yemeği verdi. Yemekte bir çok bakan ve milletvekili de hazır bulundu.
 
Başbakan'ın gözüne girmek isteyen işadamları ve sanatçılar her senekinden daha fazla ilgi gösterdi bu seneki davete. Erdoğan'ın gözüne görünmek için bayağı uğraş verildi.
 
İftar yemeğinde İstanbul Büyükşehir Başkanlığı'na aday olacak aday adayları fır döndü. Bir o masaya bir bu masaya koşturdular. Alttan alta kulis çalışmaları dikkat çekti. Kulis yapanlar arasında 3 isim ön plana: Kadir Topbaş, Binali Yıldırım,Egemen Bağış ve iftar davetine aylarca önceden hazırlanmaya başlayan AKP İl Başkanı  Aziz Babuşçu...
 
Erdoğan İstanbul için anket yaptırdı!
 
İftar davetinde konuşulan konulardan biri de Erdoğan'ın İstanbul büyükşehir Belediye Başkanlığı için yaptırdığı anket oldu. Anket sonucuna göre Erdoğan'ın masasında 3 isim bulunuyor. Bunlardan en fazla halktan oy alan isim mevcut Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sonra Egemen Bağış, daha sonra da Binali Yıldırım... AKP İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun adı bile geçmemiş.
 
Erdoğan bu isimler arasında kararsız. Kadir Topbaş ile devam etmek istemiyor. Çünkü Kadir Topbaş Erdoğan'ın İstanbul'un işlerine çok fazla karıştığını düşünüyor, bunu Erdoğan'a yeri geldikçe söylüyor. Gezi Parkı olaylarında Erdoğan'ı rahatsız edecek açıklamalar da yapması Topbaş'ın çizik yemesine sebep oluyor.
 
Egemen Bağış göreve resmen talip, Binali Yıldırım da Başbakan ne derse o olur diyor!
 
Erdoğan'ın masasında duran anket Başbakan'ı korkutuyor!
 
Erdoğan'ın masasındaki anketin en çarpıcı tarafı ise Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül. İstanbulluların büyük kısmı Sarıgül'ün CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olaması durumunda oyunu Sarıgül'e verecek. İşte Erdoğan'ın korkusu da burda başlıyor. Erdoğan İstanbul'u kaybetmenin Önce Yerel Seçimleri sonra Genel Seçimleri daha sonra da Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybedileceği demek olduğunu çok iyi biliyor. (BCO)
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com