Erdoğan'ı Kenan Evren'e benzetti!

Erdoğan'ı Kenan Evren'e benzetti!
CHP'li vekil Erdoğan'ı Kenan Evren'e benzetti.
12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümünde CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Kenan Evren'e benzeterek "Berfo Ana’nın Kenan Evren’i takip eden gözleri gibi, toprağa düşen evlatlarımızın anneleri de Erdoğan’ı sonsuza kadar takip edecektir" dedi.
 
 CHP Genel Başkan Yardımcısı sözlerine şöyle devam etti: "12 Eylül’le hesaplaşma palavralarıyla oy devşiren AKP ise kamu yararını terk edip çıkar gruplarına hizmet etmek suretiyle 12 Eylül zihniyetinin öz evladı olduğunu göstermektedir" dedi. 
 
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kenan Evren’i birbirine benzeten Akkaya şunları söyledi:
 
"Dini istismar etmeleri, demokrasiye inanmamaları, baskıyla toplumu yönetebileceklerine inanmaları ve emperyalizme her şartta itaat etmeleri bağlamında halef-selefin ötesinde baba-oğuldur. AKP, 12 Eylül askeri darbesinin bugünkü takipçisi ve mirasçısıdır. Daha birkaç gün önce ODTÜ’yle ilgisi olmayan grupların ticari faaliyetlerini ve iftiralarını protesto eden gençleri 12 Eylül ürünü YÖK’e jurnalleyen bizzat Erdoğan’dır.  Darbe sonrasında olduğu gibi üniversiteli gençleri tahrik eden, pusu kuran, polisine ezdirten de yine AKP ve zihniyetidir."
 
"Muktedir Evren nasıl halkın nazarında değersizleştiyse muktedir Erdoğan da aynı yazgıyı paylaşacaktır" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya Kenan Evren denince akla "ölen, sürülen, işkence gören insanlar" geldiğini belirtti.
 
Akkaya "Erdoğan denince de herkesin aklına Abdocan, Mehmet, Ethem, Ali İsmail ve Ahmet gelecektir. Berfo Ana’nın Kenan Evren’i takip eden gözleri gibi, toprağa düşen evlatlarımızın anneleri de Erdoğan’ı sonsuza kadar takip edecektir. Ve mutlaka bu kavga; anaların diktatörlüğü yenmesiyle sonuçlanacaktır. 12 Eylül diktatörlüğünün ve günümüzdeki takipçilerinin aldığı canları rahmetle anıyor, adalet, özgürlük ve demokrasi mücadelesinin devam edeceğini müjdeliyorum"  dedi.(BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com