Erdoğan'ı Kızdıran Pankart!

Erdoğan'ı Kızdıran Pankart!
Erdoğan, 'Çok çirkin' diyerek tepki gösterdi...

Kars'a giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yolda gördüğü "Kars'ın Erzurum'un ilçesi olduğunu" ima eden pankarta 'Çok çirkin çok ayıp' diye tepki gösterdi. Başbakan Erdoğan, Kars Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenindeki konuşmasının başında, Anayasa değişikliğine ilişkin referandumda çıkan sonuç için Karslılara teşekkür etti.

EKONOMİYİ BÜYÜTEREK ŞEHİTLERİN İZİNDEN YÜRÜYORUZ
Merkezde ve diğer ilçelerde anaokulu, ilköğretim okulu, meslek lisesi, eğitim tesisi, askeri lojman ve yol gibi tesis ve yerlerin açılışını yapacaklarını bildiren Erdoğan, Kars Organize Sanayi Bölgesi'nde de özel sektör yatırımlarını hizmete açacaklarını belirtti. Sarıkamış ve Kafkasya'da şehit olanlardan kutsal emanet devraldıklarını, onlardan emanet aldıkları bu ülkeyi yükseltmek, daha fazla refaha kavuşturmak için çalıştıklarını anlatan Erdoğan, sağlığı, emniyeti, doğalgazı yaygınlaştırarak, ekonomiyi büyüterek şehitlerin izinden yürüdüklerini söyledi.

BAŞBAKAN'I KIZDIRAN PANKART
Konuşmasında, törene gelirken yolda gördüğü "Kars'ın Erzurum'un ilçesi olduğunu" ima eden pankarta tepki gösteren Erdoğan, 'gelirken bir pankart gördüm doğrusu çok üzüldüm. Kars Erzurum'un ilçesi diyor. Çok çirkin çok ayıp. Bu pankartları göstermeye çalışanlara bir sorun 8 öncesine kadar bu Kars'a ne getirdiniz. Bir çırpıda 55 eseri açtıklarını, 8 yılda şehre yapılanların daha önce yapılmadığını vurguladı. Kars'taki Seyyid Ebul Hasan Harakani'nin türbesinin çevresinin görünümünü de eleştiren Başbakan Erdoğan, "Oradaki tüm vakıf eserlerinin, o sanatkarane eserlerin olduğu yerde böyle bir şey olması düşünülemez. Konuyla ilgili olarak belediye başkanımız görevini süratle yerine getirecektir. Bunu süratle bekliyoruz. İnşallah ilk gelişimizde bunu da göreceğiz. O çevreyi istimlak ederek, o bölgeyi de gayet güzel bir park haline belediye getirecektir" diye konuştu. Eğitim ve sağlık alanındaki atılımlara da dikkati çeken Erdoğan, okullara bilgisayar gönderdiklerini, ilköğretim ve ortaöğretim kitaplarını ücretsiz dağıttıklarını söyledi. Erdoğan, "Sosyal güvencesi olmayanlara söylüyorum, kaymakamlığa müracaat edersiniz, gereken desteği alırsınız. Verdiğimiz rakamlar ortaöğretimde de daha farklı. Ortaöğretimde erkek öğrenciye bu aydan itibaren 45 lira, kız öğrencilere 55 lira veriyoruz" dedi.

Milliyet
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com