Erdoğan'ı Mustafa Sarıgül korkusu sardı!

Erdoğan'ı Mustafa Sarıgül korkusu sardı!
Başbakan Erdoğan'ı Yerel seçim korkusu sardı. CHP'nin 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü aday göstermesi Erdoğan'ı kara kara düşündürürken, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile AKP'nin kan kaybetmesi Erdoğan'ı saldırıya
Türkiye'de 2 yıl içerisinde 3 kritik seçim olacak. 30 Mart 2014'te gerçekleştirilecek Yerel Seçimler hem Genel Seçimler'in hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir provası olması tüm siyasi partilerin çalışmalarına şekil veriyor. 
 
CHP'de bu çalışmlar doğrultusunda daha önce CHP'den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de MHP'nin eski adayı Mansur Yavaş'ı aday gösterdi. 
 
İzmir'in banko CHP'nin kalesi olması, AKP'yi İstanbul ve Ankara'da zora sokuyor. Bu 3 büyük il Genel Seçimlerin ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerininde kaderini belirleyecek. Erdoğan İstanbul ve Ankara konusunda Başbakan olarak İlçe ilçe gezerek Yerel Seçim çalışmalarını yapacağı tahmin ediliyor.
 
Erdoğan'ın yurtiçinde ve hatta yurtdışı ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda İstanbul'un yer alması dikkat çekiyor. Erdoğan son olarak Pakistan ziyareti sonrası Esenboğa Havalimanı'nında CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü tehdit etti.
 
Erdoğan'ın Mustafa Sarıgül'ü hedef alan konuşmasına Hürriyet yazarı Vahap Munyar bugünkü köşesinde yer verdi.

Vahap Munyar yazısında
 
Dosyası var diye gönderdikleri ‘zat’ı İstanbul’a aday yaptılar
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliği ile ilgili soruyu yanıtlarken konuyu Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığına getirdi:
 
“Muhalefet son günlerdeki operasyonla birlikte insafsız tarzda verdi veriştirdi. Ağızlarına gelen herşeyi söylediler. CHP de, MHP de aynı şekilde davrandı. Hiçbir adap, edep sınırı yok. Çünkü aynı tezgahta dokunmuşlar. Yolsuzluk dosyalarını en iyi bilen CHP’nin Genel Müdürüdür, Deniz Baykal’dır. Dosyaları açıp bakın, bulursunuz. Baykal, en ağır şekilde kasete muhatap oldu. Dosyası var diye gönderilen zat (Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü kastediyor) getirilip belediye başkanı adayı yapılıyor. Bakarsınız o klasörler bu seçim sürecinde çıkabilir. Yenileri de olabilir. Adama, ‘Sen Şişli’de ne yaptın?’ diye sorarlar. Eser olarak ortaya ne koydun? Yaptıklarını söyle bakalım.”  ifadelerini kullandı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com