Erdoğan'ı şimdi de 'halife' ilan ettiler!

Erdoğan'ı şimdi de 'halife' ilan ettiler!
AKP'li yöneticilerin Erdoğan'ı övme yarışı...

AKP'li yöneticilerin Başbakan Erdoğan'ı övme yarışı devam ediyor. Son olarak Başbakan Erdoğan'ı bir AKP'li 'halife' ilan etti.

Daha Önce de AKP'li yöneticiler tarafından Erdoğan'a bir sürü iltifatlar sıralanmıştı. Başbakan Erdoğan'a daha önce yapılan övgüler ve en son olarak Adana'da yaşanan olaylar ise şöyle:

AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, 14 Kasım 2008’de yaptığı bir konuşmada Başbakan Erdoğan için "Başbakan bizim için adeta ikinci bir Peygamberdir" dedi. Bu benzetmenin çok yoğun tepki çekmesinin ardından, 2009 yılındaki mitinglerde Başbakan için "Son Osmanlı Padişahı" ve "2’nci Atatürk" pankartları asıldı.

Bu pankartlar da yine o dönemde siyasiler ve kamuoyu tarafından çok sert bir dille eleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde ise yine AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Başbakan Erdoğan için "Allah'ın bütün vasıflarını toplamış bir lider Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. İşte bunun önünü kesmek istediler" ifadelerini kullandı.

Bu sözler sonrasındaki tartışma henüz devam ederken bu kez de Adana’dan Başbakan Erdoğan için “Halife” vurgusu yapıldı.

Adana’da 17 Aralık operasyonlarına tepki göstermek ve Başbakan Erdoğan'a destek vermek amacıyla 'Başbakan'a Sahip Çık' mitingi düzenlendi. Mitingde konuşan Tertip Komitesi Başkanı işadamı Enis Timuçin, “Büyüyen Türkiye'nin liderini yıpratmaya çalışıyorlar. Kabul etseler de etmeseler de o bir sembol. O, inançlı kesimlerin 90 yıldır görmüş olduğu zulme dur diyen bir sembol. Ve çok ilginçtir ki, Makedonya'nın 'One Minute'den sonra İslam coğrafyası için 'Halife' diye andığı tek lider o” dedi.

Başbakan Erdoğan'a ilişkin bu benzetme sosyal medyada Ti'ye alındı ve 'Sen neymişsin be abi' şeklinde yorumlara neden oldu. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com