Erdoğan'ı şoka sokacak sözler!

Erdoğan'ı şoka sokacak sözler!
Erdoğan'ı şoka sokacak sözler: 'Önce dört dörtlük adam ol'
CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'nın organize ettiği konferansta konuştu. Muharrem İnce Bodrum'da yoğun ilgiyle karşılandı. İnce burda yaptığı konuşmada Erdoğan'ın "Dört dörtlük ’Aleviyim" sözüne atıfta bulunarak "Ölen çocuklarımızdan birisinin adı Ali, biri komada, onun da adı Ali. Sen, Hazreti Ali’yi sevsen ne olur sevmesen ne olur. Sen, dört dörtlük Alevi olacağına dört dörtlük adam ol, insan ol, başbakan ol. Gözleri çıkan çocuklar var, bir ziyaret ettin mi, özür diledin mi” dedi.
 
İnce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kendini hala AKP il başkanı sandığını belirterek “Demokrasilerde fren mekanizması vardır, Cumhurbaşkanıdır. Ama O, sizlere ömür. Kendini hala AKP il başkanı sanıyor. Yani oradan fayda yok” dedi.
 
Gezi Parkı'nda bedava bira dağıttılar!
 
Gezi Parkı'nda bedava bira dağıtıldığını söyleyen İnce “Medya, yargı, siyaset bitti. Mücadele edecek tek bir şey kaldı, sokaktaki gençler. Bizim yapamadıklarımızı sokaktaki gençler yaptı. Ama hükümet bir cadı avı başlattı, evleri basmaya başladı. Aradığını bulamaz ise arananın kardeşini alıyor. O çocukların bilerek, ayaklarını kırdılar, meydanlara gelmesinler diye. İtibarsız göstermek için bedava bira dağıttılar ama çocuklar o oyuna gelmediler” dedi.
 
Bayrağı suç aleti saydılar!
 
İnce Konuşmasına şöyle devam etti: “Bayrağı bile suç aleti haline getirdiler. 11 yılın sonunda birliğimiz, birlikteliğimiz kalmadı. Ayrıştırdı bu ülkeyi. Hepimiz Türk ulusunun bir parçasıyız. Bu ülkede artık insanlar aşağılanıyor, azarlanıyor. “Çapulcu, darbeci, terörist, ayyaş, sidikli’ diyor. Cami peşinden oy devşirmeye çalışıyor. Oysaki bu ülkenin en büyük kumarcısı Başbakan Erdoğan’dır. İddia, on numara, şans topu, beygirler yedi gün koşuyor artık, gece bile koşuyor. Bu ülkede muhalif iseniz Başbakan ile aynı düşünmüyorsanız hemen müfettiş ve polis baskını geliyor.”
 
Mahkemeler AKP'nin sopası!
 
Mahkemelerin AKP'nin sopası olduğunu belirten İnce “Artık, mahkemeler iktidarın sopası, iktidarın terbiye aracı haline gelmiştir. Bu Başbakan, ölülerimizi bile ayrıştırıyor. “Reyhanlı’da, 53 sünni vatandaşımız öldü’ diyor. Biz ne zamandan beri ölenin ardından dinini konuşmaya başladık, dinde ayrışma olur mu?” dedi.
 
Erdoğan'ın kime kardeşim dediyse gitti diyen İnce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e uyarıda bulunarak “Bugünlerde ise Abdullah Gül’e ’kardeşim’ diyor. Aman dikkat etsin" diye konuştu.
 
 Çözüm sürecini bilen yok!
 
Çözüm sürecini de değerlendiren İnce “Kimsenin çözüm süreci ile ilgili bilgisi yok. Gül, Erdoğan, Öcalan, Karayılan belki Beşir Atalay biliyor ama başka kimse bilmiyor. ’PKK’nın polisi olacak’ diyorlar. Silahlar susmamıştır, silahlar yer değiştirmiştir, şimdi TBMM’yi tehdit eder hale gelmiştir. ’Türklük tanımını çıkar. Başkanlık sistemine geç. Eyalet sistemine geç. Kürtçe eğitimi yaptır, yapmazsan ben gelirim’ diyor. Bu mudur çözüm?" dedi.
 
Sandık partinin namusudur!
 
Sandığın bir partinin namusu olduğunu söyleyen İnce  “AKP'liler, bizimle ’Sizin Cumhuriyetçiler, CHP’yi çok sever ama tatili daha çok sever’ diye dalga geçiyorlar. Sandık partinin namusudur, gidin oyunuzu kullanın, gidemeyenleri götürün kullandırın” dedi. (BCE)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com