Erdoğan'ı üzen olay!

Erdoğan'ı üzen olay!
Açlığın ve susuzluğun pençesinde bulunan Somali'deki durumu yerinde gören Başbakan Erdoğan, yardım edilmesini istediği bir çocuğun yolda yaşamını yitirdiğini söyledi...

Başbakan Erdoğan, aralarında sanatçı ve işadamlarının da bulunduğu kalabalık bir heyet ile Somile'ye çıkartma yaptı. İhtiyaç sahipleriyle bir araya geldi.

Sanatçı, işadamı ve milletvekillerini taşıyan uçak inişte tehlike atlattı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Köşkünde Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed tarafından kabul edildi. Erdoğan ve Ahmed, yaklaşık 2,5 saat süren kabulün ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Erdoğan konuşmasında mübarek Ramazan ayının içinde bulunulduğunu hatırlattı ve bu ayın tüm İslam dünyası ve insanlık için barışa vesile olmasını diledi.

'O YAVRULARDAN BİRİ YOLDA ÖLDÜ'

Erdoğan, şunları söyledi:''Kamptaki yavruların gıdasızlık ve susuzluktan ne hale geldiğini bizzat gördük. Hastaneye yetiştirmeleri için arkadaşlardan ricada bulunduk. O yavrulardan bir tanesi de yolda vefat etti. Somali'de annelerin babaların yürekleri yangın yeri. Bu yangını söndürmek aslında mümkün. Bizler, Türkiye olarak 'dünyadaki diğer ülkeler acaba ne der' bunu beklemiyoruz. Ayni ve nakdi olarak gerek buradaki kuruluşlarımızın yaptığı çalışmalar, gerek bundan sonra yapılacak çalışmaların bir tespitinin taslağını çıkartmış bulunuyoruz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com