“Erdoğan’ı Yahudi Lobisi işbaşına getirdi”

“Erdoğan’ı Yahudi Lobisi işbaşına getirdi”
Yurt, O dönemde ‘sıkı’ Tayyip Erdoğan karşıtı olan Nasuhi Güngör’ün kitabında dile getirdiği, AKP’nin kuruluşunda İsrail’in oynadığı rolü hatırlatıyor.
ANALİZ / SANSURSUZHABER.COM Yurt Gazetesi dün Milli Görüş’ün Yenilikçi Hareketi AKP ile İsrail arasındaki sıkı bağları gözler önüne serdi. Yurt, O günlerde 'sıkı' Tayyip Erdoğan karşıtı olan Star Gazetesi yazarı Nasuhi Güngör, 2001 yılında yayımladığı 'YENİLİKÇİ HAREKET' adlı kitabında, AKP'nin kuruluşunda İsrail'in oynadığı rolle ilgili neler yazdığını Erdoğan’ın gizli görüşmelerini hatırlattı.
 
“Tayyip Erdoğan, 26-30 Ocak 2004 tarihleri arasında Amerika'ya gitti. Ziyaretinin ilk gününde H5BC Bank'ın New York'taki merkezinde Musevi lobisinin önde gelen kuruluşu olan Amerikan Musevi Komitesi'nden (AJC) "cesaret ödülü" aldı. Erdoğan, ödülünü aldıktan sonra şöyle konuştu: "Türkiye ve İsrail arasında her zaman var olan dostluk, karşılıklı anlayış ve güven temelindeki ilişkilerin son dönemde kazandığı ivmenin altını memnuniyetle çizmek isterim. "
 
TEVRAT’A GÖRE ‘DAVUT BOYNUZU’ 
 
Tayyip Erdoğan, 26-30 Ocak 2004 tarihleri arasında Amerika'ya gitti. Ziyaretinin ilk gününde H5BC Bank'ın New York'taki merkezinde Musevi lobisinin önde gelen kuruluşu olan Amerikan Musevi Komitesi'nden (AJC) "cesaret ödülü" aldı. 
 
Erdoğan, ödülünü aldıktan sonra şöyle konuştu: "Türkiye ve İsrail arasında her zaman var olan dostluk, karşılıklı anlayış ve güven temelindeki ilişkilerin son dönemde kazandığı ivmenin altını memnuniyetle çizmek isterim. " Ödülün adı: "Yahudi Üstün Cesaret Ödülü", sembolü ise "Davut'un Boynuzu"ydu. 
 
Tevrat'a göre YEDİ KOLLU ŞAMDAN ışık saçıp yol gösterir, DAVUT'un BOYNUZU ise seçilmiş kişiyi korur. Davud, İsrail'in gücü ve de koruyucu kalkanıdır, bu kalkan seçilen kişiyi İsrail'i düşmanlarına karşı koruyacaktır. 'Boynuz'za Tanrı'nın seçtiği kişiyi kutsamak, günahlarından arındırmak ve İsrail'in düşmanlarını yenmek için seçilmiş bir kutsal semboldür. Seçilen kişi kutsanmış, günahlarından arındırılmış ve İsrail'in düşmanlarına karşı savaşacak güçle donatılmıştır, anlamına gelir. 
 
YENİLİKÇİ HAREKET
 
O günlerde 'sıkı' Tayyip Erdoğan' karşıtı olan Star Gazetesi yazarı Nasuhi Güngör, 2001 yılında yayımladığı 'YENİLİKÇİ HAREKET' adlı kitabında, AKP'nin kuruluşunda İsrail'in oynadığı rolü anlatmış, Erdoğan'ın görüşmelerini ifşa etmiş.
 
Bugün israil karşıtı' olan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'ABD- İsrail' ilişkilerini Star Gazetesi yazarı Nasuhi Güngör 2001'de yayımlanan 'YENİLİKÇİ HAREKET' adlı kitabında açıkça anlatmıştı. Kitapta, Erdoğan'ın 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Org. Çevik Bir'le yaptığı görüşmelerden tutun da, Erdoğan- Gül ikilisinin ABD'de etkin olan Yahudi lobisiyle yaptığı toplantıların da altı çizilmiş. 
 
ERDOĞAN- ÇEVİK BİR GÖRÜŞMELERİ 
 
Star Gazetesi yazarlarından Nasuhi Güngör 2001 yılında yayımladığı "Yenilikçi Hareket" isimli kitabında bu ilişkileri açıkça anlatmıştı. Gazeteci Güngör kitabında şu bilgileri veriyordu: "Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken, Birinci Ordu Komutanı olan Çevik Bir'le zaman zaman protokol düzeyinde bir araya geliyordu. Bir'in asıl görüşme trafiği emekli olduktan sonra başladı. . . " 
 
Kitapta ilgili bölümler şöyle: 
 
• ABD'nin önemli Yahudi kuruluşu JINSA, Çevik Bir'e, Türkiye-İsrail 2001 yılında 'Yenilikçi Harekefi yazan Nasuhi Güngör'ün kitabını yakın zamanda AKP'ye geçen Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi İl Başkanı'yken 20 bine yakın aldırmıştı. Kitap, Milli Görüş çevrelerinde 'başucu' kitabı olarak değerlendiriliyor. Kitabın baskısı yok. İlişkilerine katkılarından dolayı ödül verdi. (S. 92)
 
• 28 Şubat'ın önde gelen ismi Orgeneral Çevik Bir ve ANAP lideri Mesut Yılmaz, JINSA'dan liderlik ödülü alanlar arasında yer alıyor. Ancak burada dikkat çekici olan, verilen bu ödüllerin daha çok Yahudiler lehine üretilen politikalarla ilgili olması. (S. 149) 
 
• İşte bu ilginç isimle (Çevik Bir'le) ilgili, çarpıcı bir iddia daha vardı. Çevik Bir, cezaevinden çıkan Erdoğan'la bir araya gelmiş ve hayli sıcak bir görüşme yapmıştı. Bir'le Erdoğan'ın, 'program çakışması' yüzünden bir kere de ABD'de bir araya geldikleri iddiasını ise taraflar (Erdoğan ve Bir) sessizlikle karşıladılar. İddiaya göre, her iki isim de ABD'de Jewish Committe'nin (Yahudi komitesi) konuğu olmuştu. (S. 92) 
 
• JINSA, İsrail'in, daha geniş anlamıyla Yahudilerin dünyadaki çıkarlarını korumak ve özellikle de güvenlik konusunda politikalar üreten bir kuruluş. . . JINSA, iç içe geçmiş bir CIA-MOSSAD yapılanmasıdır. (S. 148) 
 
2004’TE ‘DAVUT BOYNUZU' ALDI 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Ocak 2004'teki Amerika ziyareti sırasıda New York'ta "Amerikan Musevi Komitesi" tarafından "Yahudi Cesaret Ödülü" olan "Davut Boynuzu" verilmişti. JINSA, Pentagon ile İsrail arasında önemli bir köprü örgüt, İsrail'in ABD'deki savunma ve dışişleri merkezi gibi çalışıyor.  (EAK)
 
(SANSURSUZHABER.COM )
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com