Erdoğan'ın avukatı yükselişini sürdürüyor!

Erdoğan'ın avukatı yükselişini sürdürüyor!
Başbakan Erdoğan avukatı Arzu Akalın'ın THY'deki önlemez yükselişi sürüyor. Akalın THY Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanlığı'na getirildi.

Başbakan Erdoğan'ın avukatı Arzu Akalın THY yönetimine atanmasının ardından şimdi de başkanlığa getirildi.

Türk Hava Yolları (THY) Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanlığı’na Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Akalın atanırken, Yatırımcı İlişkileri Müdürü Duygu İnceöz Kurumsal Yönetim Komitesi Üyeliğine getirildi. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi İlker Aycı, Denetimden Sorumlu Komite Üyesi olarak atandı.

THY’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan yazılı açıklamada Komite Üyesi Ataması ile ilgili bilgi verildi. Açıklamada, ortaklığın Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak görev yapan Mehmet Nuri Yazıcı'nın 28 Mart 2014 tarihinde istifa etmesi nedeniyle Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Akalın 'ın Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak atandığı, Yatırımcı İlişkileri Müdürü Duygu İnceöz 'ün ise Kurumsal Yönetim Komitesi Üyeliğine getiri olarak getirildiği bildirildi.

THY’nin Mali Denetim Komitesi Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Mecit Eş 'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İcra Komitesi Başkan Vekili olarak atanması nedeniyle Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Başkanı İlker Aycı'nın Denetimden Sorumlu Komite Üyesi olarak atandığına dikkat çekilen açıklamada, THY Yönetim Kurulu bünyesinde Riskin Erken Saptanması Komitesi'nin oluşturulması ve ortaklığın Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi İlker Aycı'nın Riskin Erken Saptanması Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Naci Ağbal'ın (Maliye Müsteşarı) Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyesi olarak atanmasının kararlaştırıldığı vurgulandı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com