Erdoğan'ın başdanışmanı eleştirmeye devam ediyor

Erdoğan'ın başdanışmanı eleştirmeye devam ediyor
Yalçın Akdoğan bu kez de "Hiçbir gazetede patronun ticari ilişkilerine dair eleştiri yok!.." eleştirisi yaptı...
Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve AKP Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, medya eleştirilerine devam ediyor: 'Medyanın ekonomik bir faaliyet olarak icra edilmesi gazeteciliği şekillendiren bir faktördür' .
 
Star gazetesinde kendi adıyla, Yeni Şafak gazetesinde ise Yasin Doğan mahlasıyla yazan Yalçın Akdoğan, bugün köşesinde "Hiçbir gazetede patronun ticari ilişkileriyle ilgili eleştirel bir yorum okuyamıyor, medyanın içinde yer aldığı sermaye grubuyla ilgili sorgulayıcı bir haber göremiyor, hatta patronun tuttuğu takımı bile eleştiremiyorsanız, ortada sanal bir özgürlük alanı var demektir"yazdı. 
 
HANGİ GAZETECİ PATRONUN TİCARİ İLİŞKİLERİNİ ELEŞTİREBİLİR?
 
Hiçbir gazetede patronun ticari ilişkileriyle ilgili eleştirel bir yorum okuyamıyor, medyanın içinde yer aldığı sermaye grubuyla ilgili sorgulayıcı bir haber göremiyor, hatta patronun tuttuğu takımı bile eleştiremiyorsanız, ortada sanal bir özgürlük alanı var demektir.
Medyanın ekonomik bir faaliyet olarak icra edilmesi de gazeteciliği şekillendiren bir faktördür.
 
Bugünkü medya yapısı içinde gazetenin reklam durumunu, pazarlamasını, tirajını, promosyonunu takip etmeyen, işletme boyutlarıyla ilgilenmeyen yayın yönetmeni kaç tane var? Sadece gazetecilik yapan, haberi düşünen bir anlayış mı var, yoksa büyük bir rekabetin yaşandığı bu sektörde tutunmaya çalışan, yani ekonomik kaygılarla hareket eden bir anlayış mı var?  (AAE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com