Erdoğan'ın bir skandalı daha ortaya çıktı

Erdoğan'ın bir skandalı daha ortaya çıktı
AKP-Cemaat kavgası sosyal medyaya sızdırılan ses kayıtlarıyla devam ediyor.

İnternette yayınlanan ses kaydı bu kez de Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Üniversitesi ve Bezmialem Üniversitesi'ne yapılacak rektör atamalarını bizzat kendisinin şekillendirdiği iddialarını içeriyor.

Başçalan hesabından yayınlanan ses kaydında Başbakan Erdoğan, Fatih Saraç'ın ağabeyi Yekta Saraç ile Bezmialem Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'ne rektör atanmasına ilişkin konuşmaların yer aldığı iddia ediliyor.

Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses, Yekta Saraç'a Bezmialem Üniversitesi Rektörlüğü'ne Saffet Tüzgen ve İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'ne de Yunus Söylet'in atanmasını gerektiğini söyleyerek "Yukarıya gidiyor mu" diye soruyor. Yekta Saraç ise "Hayır bizde bitiyor" cevabını veriyor.

Konuşmanın devamında Saraç, "Sizden İstanbul Üniversitesi için talimat almak istiyorum" diyor. Erdoğan da mevcut rektörü kastedederek "Mevcutla gidilmesi herhalde daha isabetli olacak" diye cevap veriyor.

Bilindiği üzere ülkemizde üniversitelere rektör atamaları Cumhurbaşkanı'nın onayıyla yapılıyor. Fakat ses kayıtları doğru ise görülüyor ki; Başbakan rektör atamalarında da tek söz sahibi.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com