Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı planı!

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı planı!
Başbakan Erdoğan yerel seçim hesaplarını Cumhurbaşkanlığı seçimlerine göre yapıyor.
Yerel Seçimler yaklaşırken AKP kulisleri de hareketlenemeye başladı. Erdoğan yerel seçim çalışmlarına titizlikle çalışıarak yerel seçim hesaplarını Cumhurbaşkanlığı seçimlerine göre yapıyor. Erdoğan Yerel Seçimler için yakın zamanda kabine değişikliğine gitmenin planlarını yapıyor.
 
Bu yerel seçimlerde Erdoğan'ın hedefinde daha fazla belediyeyi almak değil, 1 oy fazla almak var. Yenişafak gazetesinden  Abdülkadir Selvi'ye konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleymen Soylu Erdoğan'ın planını gözler önüne serdi.  “Bu seçimler cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri” diyen Soylu “Cumhurbaşkanlığı seçiminden bir önceki durak.” dedi.
 
Abdülkadir Selvi'ye kendine göre bir analiz yapan Soylu 
 
1-Cumhurbaşkanını halkın seçmesi demek, Selçuklu ve Osmanlı'dan bu yana, cumhuriyetin tamamında halkın doğrudan devlet başkanını seçmesi demek olacak.
 
2-'Başbakan Erdoğan'ın, Çankaya'ya çıkması demek bu mücadelenin 21. Yüzyıl'la taçlanması demektir ifdelerini kullandı.
 
 
Abdurrahman Selvi AKP kulislerinden edindiği bilgilere göre "AKP bu seçimlere, elbette ki daha fazla belediye başkanlığı kazanma amacıyla giriyor. Ama asıl hedef daha çok belediye başkanı kazanmaktan ziyade, 'Bir oy daha fazla' almak. Çünkü yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir provası olacak." değerlendirmesini yaptı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com