Erdoğan'ın Danışmanı Çaldı Barzani Söyledi!

Erdoğan'ın Danışmanı Çaldı Barzani Söyledi!
Erdoğan'ın Erbil'de yaptığı tarihi ziyarette Barzani'nin isteği üzerine danışmanı Yemen Türküsü'nü çaldı...

Başbakan Erdoğan'ın Erbil'de yaptığı tarihi ziyarette ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Erdoğan ile Barzani arasındaki görüşme Yemen Türküsü ile sürdü.

BARZANİ YEMEN TÜRKÜSÜ'NÜ İSTEDİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Erbil'e yaptığı tarihi ziyarette ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin başbaşa görüşmesi sürerken, heyette yer alan Bakan Zafer Çağlayan salonda bekleyenler için orada bulunan piyanoda birkaç şarkı çaldı. Bunun üzerine Bölgesel Yönetimin Başkanı Neçirvan Barzani, Mesut Barzani'nin Anadolu türkülerini özellikle de Yemen Türküsü'nü çok sevdiğini ve mutlaka dinlemek istediğini söyledi.

ERDOĞAN'IN DANIŞMANI YEMEN TÜRKÜSÜNÜ ÇALDI
Başbakanlık Başmüşaviri Dr. İbrahim Kalın, bağlamayla Yemen Türküsü'nü çalabileceğini söylemesi üzerine, en yakın yerden konukevine bir bağlama getirildi. Başbaşa görüşme bitince Dr. Kalın, Bakan Çağlayan ve heyetin diğer üyeleri görüşme odasına geçip Erdoğan ve Barzani'nin de katılımıyla türküyü söyledi.

Bir yandan büyük bir dostluk havası içinde Birinci Dünya Savaşı'nda Osmanlı askerinin acı dramını anlatan Yemen Türküsü söylenirken, Mesut Barzani bu türkünün neden kendisi için özel olduğunu Başbakan Erdoğan'a anlattı. Barzani, babasıyla birlikte dağlarda Baas rejimine karsı mücadele verirken, bu mücadelede yanlarında olan Cizreli bir arkadaşının, silahını bağlama gibi yapıp bu türküyü söylediğini ifade etti. Bir çatışma sırasında bu gencin hayatını kaybettiği günden beri bu türkünün hep zihninde kaldığını belirten Barzani, "Ne zaman Türkiye radyolarında bu türküyü duysa can kulağıyla dinlerim." dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com