Erdoğan’ın danışmanı gizli gizli içiyor!

Erdoğan’ın danışmanı gizli gizli içiyor!
Başbakan Erdoğan’ın sağ kolu Yalçın Akdoğan’ın Erdoğan’ı sevmediği ortaya çıktı. Akdoğan, Erdoğan sigarayı bıraktırınca puroya başlamış. Üstelik bunu, “Beyefendi sigarayı yasakladı ben de puro içiyorum” diye espriye bile vuruyor.

Sigara ve alkol yasakları konusunda tavrı bilinen Erdoğan'ın Yalçın Akdoğan'a ne tepki vereceği henüz bilinmiyor.
 
Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Türkiye'nin Tütün Kontrolündeki Başarısı ve 2012 Küresel Yetişkin Tütün Araştırması Sonuçları Tanıtım Toplantısı"nda konuşan Başbakan Erdoğan şunları söyledi:
 
“Anadolu'da gittiğim yerlerde vatandaşın elinden sigarayı alıyorum. 'Beni seviyor musun?’ diyorum, 'çok seviyorum' diyor. Beni sevdiğini anlamam için 'şu sigarayı ver' diyorum. Söz istiyorum. 'Sigarayı bıraktım' diyeceksin diyorum. 'İnşallah' diyor. İnşallah maşallah olmaz. 'Tamam Başbakanım sigarayı bıraktım' diyor. Paketi alıyorum. Üstüne ismini yazıyorum. Evde birikmiş sigara paketleri var."
 
AKDOĞAN'IN DA PAKETİNİ ALDI AMA...
 
Ancak Erdoğan’ın övünerek anlattığı bu kriterine yakın ekibi uymuyor. Erdoğan’ın aynı “sevgi” diyalogunu yaşayıp, sigarayı bıraktırdığı ve paketine ismini yazıp aldığı isimlerden biri de Siyasi Başdanışmanı ve sağ kolu Yalçın Akdoğan.
 
Paketi Başbakan'a teslim eden Akdoğan, "tütün mamülleri" kullanmaya devam ediyor. Özellikle sıkı bir puro kullanıcısı olan Akdoğan’ı Başkent’in kalburüstü mekanlarında elinde puroyla görmek mümkün.
 
Hatta Akdoğan, “Başbakan sigara içmemi yasakladı ben de puro içiyorum” diyerek konuyu ti'ye alıyor.
 
SADECE AKDOĞAN DEĞİL...
 
Yasağı delen kişi sadece Akdoğan değil. Yine Erdoğan ekibinden Mustafa Karaalioğlu da bir diğer puro müdavimi.
 
Hükümet sigara gibi nargileyi de sıkı biçimde kontrol edeceklerini açıkladı ama AKP’nin kadrosunun neredeyse tamamının "sıkı nargileci" olduğunu siyaset kulislerinde bilmeyen yok. Siyaset kulislerinden gelen bilgilere göre, yapılan son açıklamalar da durumu değiştirmedi.
 
DEĞİŞMEZ MEKANLAR
 
Nargileci Hükümet üyelerinin değişmez mekanları var.
 
Başkent Ankara'da Mısır, İstanbul’da ise Asmalımescit’teki nargilecilerde toplanıp, hem nargile tüttürüyor hem de okey oynuyorlar. Erdoğan’ın ekibinden Mehmet Ocaktan gibi birkaç isim ise pipo içiyor.
 
BAŞBAKANLIK’TA DA İÇİYOR

 
Başbakanlık’ta da puro içtiği bilinen Akdoğan, kendisine gizli mekanlar bulmuş olmalı ki Başbakan’ın gözünden kaçmış. Çünkü Başbakan dünkü konuşmasında bir genelge yayınlayarak Başbakanlık’ı dumansız hale getirdiğini söylemişti.
 
Kapalı alanlarda sigara içilmemesi ile ilgili hayata geçirilen yasayı hatırlatan Erdoğan, "Başbakanlık'ın koridorlarında yürümekte zorlanıyordum. Aktif içiciler vardı. Ben pasif içiciydim. Dumansız havaya şiddetle ihtiyacımız vardı. Müsteşarıma dedim ki, 'Ne yap yap süratle bu odalar kontrol altına alınması lazım', biranda yayınlanan genelge ile artık o sıkıntılı havadan kurtulmaya başladık. Bu dumansı havayı koridorlarda yaşamaya başladık. Tütün ürünleri üretmediği halde sigaranın zararlı etkilerine maruz kalan insanlarımızı korumak asıl amacımız." demişti. (CTK)
 
Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com