Erdoğan’ın Gül’ü tasfiye planı

Erdoğan’ın Gül’ü tasfiye planı
Abdullah Gül’ün ekibini yakından tanıyan Abdülbaki Erdoğmuş, Başkanlık sisteminin Gül’ü tasfiye operasyonu olduğunu ve Gül’ün bu süreci engelleyecek güçte olduğunu söyledi.

Numan Kurtulmuş’la birlikte HAS Parti’de siyaset yapan ancak Kurtulmuş’un AKP’ye geçmesi üzerine yollarını ayıranlardan olan Abdülbaki Erdoğmuş çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Bağımsız dergisine konuşan Erdoğmuş, Tayyip Erdoğan’ın siyasi ihtirası nedeniyle, AKP’nin kurucu kadrolarını bir bir tasfiye ettiğini belirterek, kalan iki isimden Bülent Arınç’ın da teslim olduğunu söyledi.
 
“Siyasette kardeşlik, kader birliği yoktur” vurgusunu yapan Erdoğmuş, “Tayyip Bey’in cumhurbaşkanlığı iddiası ve hırsı açık olduğuna göre, başbakanlık ve partinin genel başkanlık makamı Abdullah Bey için uygun gözükmektedir. Abdullah Bey’in bir şekilde tasfiye edilmesi durumunda ben AKP için önümüzdeki dönemin çok sancılı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
 
Abdullah Gül’ün Erdoğan’ın başkanlığını engelleyecek güçte olduğunu düşünüyorum” diyen Erdoğmuş, “Gül ile Erdoğan arasındaki ayrışmayı önlemek için müşterek dostları; sermaye, cemaatler, üstatlar, şeyhler, tarikatlar da devrede” bilgisini verdi.
 
Haberin tamamı Yurt gazetesinde…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com