"Erdoğan'ın hedefi dini lider olmak"

"Erdoğan'ın hedefi dini lider olmak"
Başbakan Erdoğan'ın gözü Fethullah Gülen'in yerinde...
Muhalif gazetecilerden biri olan gerçekgündem.com'un Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş AKP-Cemaat arasında yaşanan tartışmaları bugünkü köşesinde özetleyerek skandal iddiaları dile getirdi. Yarkadaş herkesin bildiği Erdoğan'ın öğrenci evleri, dersaneler, Cemaatçi işadamlarına kredi verilmeyerek, önleri kesilerek Cemaati bitirme planlarını anlattı.
 
Daha önce hiç gündeme gelmeyen konuları dilen Yarkadaş Cemaatin özel hastanelerden çok para kazandığını AKP'nin bunu da engellemek için düğmeye bastığını, Erdoğan'ın hedefinin Cemaati tamamen bitirmek olduğunu dile getirdi.
 
Yarkadaş yazısının son bölümünde Erdoğan'ın dini lider olmak istediğini dile getirerek "Bu bağlamda, Erdoğan'ın Gülen Hareketi'ne yönelik sert adımlarının ve tasfiye girişimlerinin sadece "siyasi" sebeplerle açıklanamayacağını da söylemek gerekiyor. Biliniyor ki; Erdoğan aslında Fethullah Gülen'e çok öykünüyor. Erdoğan, aslında Fethullah Gülen gibi bir dini lider olmak ve tarihe bu şekilde geçmek istiyor. ''Başbakanlık'' makamının geçici olduğunu bilen ve birgün tarihin tozlu raflarında unutulacağını düşünen Erdoğan, bu yüzden Fethullah Gülen'in tahtına oturmak istiyor. Başbakan Erdoğan, Gülen'in insan ve para kaynağını tükettiği, cemaati nefes alamayacak hale getirdiği taktirde, dini liderlik yolunun açılacağını hesap ediyor." ifadelerini kullandı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com