Erdoğan'ın İmam hatip aşkı!

Erdoğan'ın İmam hatip aşkı!
İmam Hatip Liseleri Mezunlar Mensupları Derneği'nin iftarında konuşan Başbakan Erdoğan, İmam hatipleri öve öve bitiremedi!

 2002 yılında iktidara gelme aşkıyla önce Milli Görüş'ü satan ve 'milli görüş gömleğini çıkardım' diyen Başbakan Erdoğan, Eline güç geçince maskesini düşürmeye başladı. Son dönem açık açık ülkemizde yaşayan bir kesim aydın ve ileri görüşlü halkı hedef alarak İslamcı bir politika gütmeye başladı. Erdoğan, İmam Hatip Liseleri Mezunlar Mensupları Derneği'nin sepetçiler Kasrı'nda verdiği iftarda yaptığı konuşmada; "İmam hatipler bu ülkeye istikamet çizen, bu ülkenin ufkunu aydınlatan en önemlisi de bu ülkenin öz değerlerine sahip çıkıp, onları muhafaza eden nesillerin yetiştiği eğitim kurumlarıdır"dedi.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Mısır'daki kardeşlerimiz de kendilerine yapılan ağır haksızlığa karşı mücadele veriyorlar. Sizlere burada umutsuz bir tablo çizecek, kanla gözyaşıyla acı ve hüzünle şekillenmiş karamsar bir manzara anlatacak değilim. Allah'a inanan bir insan için, gerçek bir Müslüman için hiçbir zor mesele karşısında umutsuzluk yoktur, çözülme yoktur, çaresizlik yoktur. En zor zamanlarda, en ağır şartlarda Allah kulunun yardımına icabet eder, ona kurtuluş yolunu, kurtuluş kapısını mutlaka açar. Yaşadıklarının bir imtihan olduğunun şuurunda olan, sabır ve iman ile bu imtihana göğüs geren herkes için mutlaka er ya da geç bunun mükafatı da vardır. Bizim bugün İslam coğrafyasının tamamında şahit olduğumuz acı ve hüzün emin olun gelip geçicidir. İnşallah bu imtihanı başarıyla verebilirsek, mutlaka bir rahatlama ile bir gönül ferahlığı ile bunun neticesini göreceğiz."

"İmam hatipler sadece bir okul değildi"

Başbakan Erdoğan, imam hatiplerin sadece bir okul olmadığını belirterek, "İmam hatipler bu ülkeye istikamet çizen, bu ülkenin ufkunu aydınlatan en önemlisi de bu ülkenin öz değerlerine sahip çıkıp, onları muhafaza eden nesillerin yetiştiği eğitim kurumlarıdır. Zulmün ve baskının en ağır olduğu günlerde ağabeylerimiz, o büyüklerimiz, o gönül erleri umutsuzluğa, hüzne kapılsalardı, belki biz bugün burada olmayacak, belki bugün bu iftar sofrasının etrafında muhabbet edemeyecektik. Biz onlara çok şey borçluyuz" diye konuştu. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com