Erdoğan'ın İşi Bu Kez Zor!

Erdoğan'ın İşi Bu Kez Zor!
İngiliz Financial Times gazetesi “Türkiye'deki referandumda Erdoğan'ın partisi oylanacak” başlıklı bir haber yayımladı...


Gazete, referandumun Erdoğan ve partisinin bugüne kadar karşılaştığı en zorlu oylama olabileceğini de belirtti. Financial Times ayrıca, referandumdan “evet” çıkmasının Erdoğan'ın üçüncü bir dönem için seçilmesini ve 2012 yılında cumhurbaşkanlığına aday olmasına katkıda bulunabileceğini; “hayır” çıkması durumunda ise bunun muhalefeti canlandırıp, istikrarsız koalisyon hükümetlerine dönüş korkusu yayabileceğini yazdı.

- İngiliz Economist dergisi, yarınki referandumla ilgili bir makale yayımlayarak “Erdoğan bu işin üstesinden gelebilecek mi?” diye sordu.

- Muhalefetin Erdoğan'ı, Rusya Başbakanı Putin tarzı bir otoriterlikle suçladığını yazan Guardian gazetesi şu ifadelere yer verdi: “Hükümetin referandumdaki başarısızlığı, Türkiye'nin ekonomik canlanmasını sarsabilir, ordu içindeki gerici unsurları cesaretlendirebilir, dini gerilimleri yükseltebilir ve Kürt sorunu çözüm çabaları önündeki engelleri artırabilir.”

- Daily Telegraph gazetesi ise, “muhaliflere göre Anayasa değişiklikleri Batı'nın kilit önemde müttefiki olan bu ülkenin İslamileşmesinin yolunu açabilir” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com