Erdoğan'ın karizması çizildi

Erdoğan'ın karizması çizildi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran, AKP'nin Meclis'teki erken seçim oylamasında bozguna uğradığını öne sürerek, "Cumhurbaşkanı ne karar verirse versin, bana göre Meclis oylaması çok önemli bir başlangıçtı. Recep Tayyip Erdoğan'ın karizması çizildi" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, partisinin İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'İzmir Geleceğine Yürüyor' konulu konferansta konuştu.
 
Oran, erken seçim oylamasının Meclis'te yeterli çoğunluğu alamamasının AKP'yi çatlattığını ileri sürerek şunları söyledi:
 
"12 Ekim dönüm noktası. Başbakan yine dayattı, her zaman yaptığı gibi bildiğini okudu. '27 Ekim'de seçim olacak' dedi. Yanına MHP'yi de kattı. Anlaştılar getirdiler ama kendi içlerinde bozguna uğradılar. AKP- MHP ittifakı da çatlamış oldu. Bundan sonra iddia ediyorum, AKP'nin ivmesinin yukarı çıkması mümkün değil. İçlerinde büyük bir çatışma var. Oralara hava ve su girdiği zaman izole etmek mümkün değil. Cumhurbaşkanı ne karar verirse versin, bana göre meclis oylaması çok önemli bir başlangıçtı. Recep Tayyip Erdoğan'ın karizması çizildi."
 
Oran, "AKP'nin pili bitiyor. Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olursak halka güven veriyoruz. Halka güven vermezsek bize kapısını ve gönlünü açmaz. Bize, 'Siz önce kendi sorunlarınızı çözün öyle gelin' dedi" diye konuştu.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com